| swet girl 22 a întrebat:

acum 1 an m-am indragostit la maxim de un tip.2 luni nu si-a dat seama, de fapt nici eu nu stiam sigut ce se intampla cu mine, simteam ca imi fuge pamantul de sub picioare cand statea langa mine, imi placea sa vb cu el, sa ma sarute pe obraz ca prieteni cand ne desparteam, sa il ajut sa serveasca clientii(lucreaza la barman), imi placea tot la el.simteam ca si lui incepuse sa-i placa de mine, ma strangea in brate, imi cumpara inghetata, radeam, glumea.insa miau disparut toate sperantele cand a, vazut-o pe prietena lui, care tocmai venise dintr vacanta din spania...am zis ca nu mai vreau sa stau in preajma lui, imi dadeau lacrimile cand il vedeam cu ea, sil vedeam si pe el cum ma privea. mi-am schimbat nr de tel, nu m-am mai intalnit cu el cam 2 luni, dupa ma cautat el, m-a sunat s mi-a zis ca ramanem prieteni, ca el nu se poate desparti de ea.am acceptat si asta de dragul lui, ma multumeam sa fiu in preajma lui uneori, stiind ca iubita lui nu ma suporta delc, si facea crize oribile de gelozie.insa el nu o prea baga in seama, bservasem ca nu prea o scotea in oras, nu vb cu ea cand erau impreuna, nici macar nu se tineau de mana, dar nu intelegeam motivul pentru care mai statea cu ea, avand dupa accea sa aflu ca el ai datora o suma de bani tatalui ei, si asta era motivul pentru care era cu ea.fiind o suma maricica, sunt si acum impreuna, dar stiu ca nu pentru mult timp, si stiu ca dupa acea as putea sa fiu cu el, pentru asta imi doresc enrm, il iubesc si cand il vad langa altcineva mi se rupe inima, dar nu de mult am aflat ca el de fapt a inselat-o de multe ori pe prietena lui, a inselat-o chiar si cu o colega de clasa a mea, si mi-e frica sa nu cunva sa vrea doar sa ma adauge pe lista lui de amante.as vrea un sfat, ce e bine sa fac. vreau raspunsuri serioasebig grin:Xcrying

Răspuns Câştigător
| zhuzhu a răspuns:

Buna, pai tu ramai alaturi de el ca amica, chiar daca el mai sta cu ea desi e o prostie sa stai doar pentru ca ii doatorezi bani. Nu inseamna ca daca pe ea a inselat-o o va face si cu tine, cu fiecare prietena ce are e diferit nu poti sa faci aceleasi greseli de doua ori, tu incearca daca o sa vrea el nu te gandi ce a fost inainte poate cu tine o sa se inteleaga mai bine, de la prietenie mai e un pas pana la iubire. mai asteapta si vezi cum o sa fie dar gandeste-te ca orice relatie care o incepi se poate incheia in orice moment, nu pune suflet asa repede, iubirea e in timp nu e peste noapte, inca nu iti dai seama daca chiar il iubesti sau e doar o atractie ceva iti spun din proprie experienta. si mergi pe risc, daca tu te gandesti ca o sa te puna pe lista si pe tine nu o sa fi niciodata cu el, lasa timpul sa decida cum e si daca e sa fie cu tine o sa fie daca nu, mai bine ramaneti prieteni dar gandeste'te ca daca o sa fiti impreuna si va despartiti sa zic, prietenia voastra nu o sa mai fie ca inainte.Deci gandeste'te bine inainte, ca dupa aceea nu va mai fi la fel.Cuvantul secret e TIMPUL, el face totul...Bafta :*

1 răspuns:
| Leon a răspuns:

laughing Avea si miere in pataloni banuiesc... ce disperate.