| letmedie a întrebat:

Am o mica problema si sper ca ma puteti ajuta...Deci eu am avut un prieten foarte bun.Si el avea iubita.Dar dupa un timp, el s-a despartit de iubita sa pentru ca nu o mai placea si ma placea pe mine.Si m-a intrebat daca vreau sa fim impreuna si eu am acceptat pentru ca si eu il placeam.Relatia ne-a tinut doar 3 saptamani, pentru ca dupa acele trei saptamani lui a inceput sa ii placa iarasi de fosta lui.Si statea numai cu ea si pe mine ma ignora.Asa ca i-am dat papucii si el s-a impacat cu ea.Am suferit destul de mult si toti prietenii mei erau de partea mea, spunand ca el era de fapt un bou care profita de fete.Dar, dupa 2 saptamani, am inceput iarasi sa vorbesc cu el pentru ca si-a cerut scuze.Imi doream sa fiu din nou cea mai buna prietena cu el, nu iubita lui.Nu imi mai placea de el. Apoi iubita lui, s-a despartit de el.Si el a ramas singur dar se pare ca tot pe mine ma placea.Inca nu am inteles motivul pentru care s-a intors atunci la fosta lui si nu a ramas cu mine.Acum el vrea iarasi sa fie cu mine si sincer, si eu vreau sa fiu iarasi cu el pentru ca a inceput din nou sa imi placa de el.Dar prietenele mele nu sunt de acord sa ma impac cu el pentru ca nu mai vor sa sufar.La fel si parintii mei.Si nu stiu ce sa fac...il vreau inapoi, dar nu sunt sigura daca e bine sa ii mai dau o sansa.voi ce ziceti? Cum ar trebui sa procedez? Dau funda raspunsului cel mai bun big grin

Răspuns Câştigător
| Mariaflorina96 a răspuns:

Tu trebuie sa ai o discutie serioasa cu el, ori te alege pe tine, ori te lasa definitv in pace.Nu copilarii de astea, deoarece doar tu te alegi cu suferinta. Daca chiar ii placea cu adevarat de tine, nu se impaca cu fosta, dar lui asa ii place..sa va aibe pe amandoua..sau de ce nu..si mai multe. Vorbeste serios cu el..si fi mai indiferenta! O sa vezi ca va merge! :*

5 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Ori nici el nu stie ce vrea ori pur si simplu se joaca cu amandoua.
Lasa-l in pace, fi indiferenta un astfel de om nu merita nici iubirea nici prietenia ta.

| neutrino a răspuns:

Tu, ca si el, esti oscilanta, nu stii inca ceea ce vrei. Macar el se distreaza si cu ea, dar si cu tine, atat cat il duce pe el capul si puterea. Dar tu?

| SeeDifference a răspuns:

Nu. Ala e un afemeiat. Daca a pierduto pe ea acuma trage de tine pana gaseste inlocuitoare pentru aia!

| Ankutzaaa a răspuns:

Lasa-l in plata domnului..nu mertita sa ii mai dai o sansa, deoarece el va intoarce cum vrea, cand te vrea pe tine e cu tine, cand o vrea pe ea, e cu ea. Sincer, nu cred ca stie ce vrea. Daca ii placea asa mult de tine ramanea cu tine. Aici nu merge ca te plac 2 zile, 3 zile nu te mai plac si caut alta. Ori te plac, ori nu.
A vrut si el sa incerce ceva nou, apoi dupa ce a fost cu tine, s-a plictisit si a revenit la vezhea relatie(tot din plictiseala), dupa ce i-a dat papucii iubita lui, evident ca se intoarce acum la tine. Propune-i scumpa mea, sa ramaneti prieteni si atat. Indragosteala asta o sa treaca si la tine. Mult succes si gandeste cu capul nu doar cu inima. Uneori e dureros, dar sanatos.
Te pup! :*

| NoOneKnow a răspuns:

Daca te-a lasat crezi ca nu o va face iar?