| anonim_4396 a întrebat:

Prietenul meu m-a inselat. De fapt cand a inceput relatia cu mine el avea deja prietena bineinteles ca eu nu stiam. Suntem impreuna de un an aproape si in tot timpul asta el a stat cu amandoua, pe langa asta a mai avut si relatii scurte cu alte fete cand ne desparteam si chiar si cand eram impreuna. Daca imi fac alt prieten mereu vine la mine si ma roaga si in cele din urma ma convinge sa ne impacam. Ma minte mereu simt asta si stiu; niciodata nu e sincer si nu as putea sa mai am incredere in el din nou dar nu pot sa stau fara el. Chiar si dupa ce am aflat totul nu recunostea, a trebuit sa-l dau de fata cu respectivele ca sa recunoasca adevarul.Sincer m-am saturat si am decis sa stau cu el doar ca sa ma razbun, sa vada si el cum e. Acum am iar alt prieten si cu el stau doar ca sa-l fac sa sufere de fapt doar incerc ca nu reusesc, tot el ma face sa sufar nu pot sa-l ranesc in niciun fel parca nu are sentimente omul asta. Nu vreau sa-mi pierd actualul prieten din cauza lui dar nici sa-l las "nepedepsit" nu pot.

Răspuns Câştigător
| MajorAsshole a răspuns:

Wtf, let him go! Trebuia sa-l parasesti de mult, de ce astepti atat? Ai spus ca daca pleci de langa el, vine inapoi la tine si te convinge sa fiti iar impreuna. Asta ce inseamna? Vine dintr-un motiv, nu? Adica, pe undeva, tine la tine - deci, cum il pedepsesti cel mai bine? IL PARASESTI! dar de tot, de data asta!

9 răspunsuri:
| RimePeHartie a răspuns:

Indiferenta e cea mai buna arma! Daca continui sa il "pedepsesti" o sa suferi mai mult u si prietenul tau actual. Nu e bine ce faci u...sa stai si cu el findk totul poate sa se intoarca impotriva ta si sa il pierzi pe actual, incearca sa rupi orice legatura cu fostul si arata'i ca nu te mai intereseaza pers lui. Vezi'ti in continuare de viata alaturi de actual si asa nu o sa mai suferi!

| KaterinaPetrova a răspuns:

Paraseste-l draga.iti distrugi tineretea pe un nimic ca asta?

preferi doamne fereste sa te mariti cu el si dupa aia sa te bata sau sa nu vina cu noptile pe acasa sau eu mai stiu ce.

lasa-l sa faca ce vrea tu trebuie sa ai viata ta cu cineva care te iubeste si in primul rand te respecta si nu te minte.

ala e un nimic de om. poti sa ii spui si in fatahappy

| enverhoxha a răspuns:

Fidelitatea e interzisă până la 18 ani.

| UnbornChild a răspuns:

Pai, razbunarea nu duce la ceva bun. Eu zic sa-l lasi pe el [fostul] in pace si sa-ti vezi de actualul prieten. Axeaza-te pe el, incearca sa-l iubesti si sa-i si arati asta... daca tu chiar iti doresti o sa reusesti sooner or later.
Insa daca tu crezi ca nu vei reusi sa ajungi sa tii la el asa cum merita mai bine il lasi... il vei face sa sufere si vei suferi si tu si asta nu e bine.
Gandeste-te de doua ori inainte de a lua o decizie. Bafta :*

| anushk a răspuns:

Mai bine sa te gandesti la binele tau si uita de tipul asta.e destul de evident ca isi bate joc de tine pentru ca un om cu sentimente nu ar face asa ceva persoanei pe care o iubeste.nu te merita.tu stai si suferi, ii suporti orice si el ce face? nimic altceva decat sa stea cu toate, sa te insele, sa te minta si dupa vine tot la tine pentru ca ti-a aflat punctul slab : il iubesti! iti zic astea, deoarece si eu am trecut aproape prin aceeasi treaba.am avut o relatie de 2 ani jumatate cu un tip, prima mea iubire si ce crezi ca facea el? mai statea si cu altele si ma mintea.de multe ori am vrut sa pun capat si mi-a fost greu pentru ca venea la mine si ma ruga sa nu ne despartim.asta a fost asa pana ce am luat o hotarare foarte dureroasa pentru mine.am zis ca e mai bine sa pun punct, sa sufar chiar daca nu st cu el si sa ma gandesc ca pe viitor o sa-l uit si o sa-mi fie mai bine, decat sa stau langa el si sa am un viitor de c**at! te sfatuiesc sa ramai cu actualul si sa nu ii mai acorzi atentie fostului, chiar daca e greu.pe viitor o sa iti aduci aminte si o sa te bucuri ca ai luat decizia corecta.(asta in caz daca iei in considerare sfatul meu). bafta si sa ma tii la curent cu decizia pe care o vei lua!winking

| abc23 a răspuns:

Eu zic sa te desparti de el pentru ca iti irosesti timpul degeaba.

| iuli_2345 a răspuns:

Parerea mea este sa pleci o perioada in oras. na o saptamana... si sa vezi daca te suna sau nu. daca te suna sa ii raspunzi rece si nepasatoare asta sigur il va durea.Cel mai bine e sa nu te mai gandesti la el. Sa nu mai suferi.NU MERITA!

| Manuela_9985 a răspuns:

De fapt nu pe tine te-a inselathappy Ci pe prietena lui de un an happy Eu zic sa fii indiferenta si sa nu-l mai bagi in seama happy Asa sunt toti baietii in ziua de azi laughing Nu merita efort crede`ma :*

| Alenel a răspuns:

Parerea este se ramai cu actualul prieten si sa nu mai vb cu cel vechi pentru ca sufera el in adancul inimi lui.