| moisealexa a întrebat:

acum 2 saptamana m-am desp de al meu iubit cu care am stat 6 luni. dupa ce m-am desp de el imediat sa cuplat cu o alta.De curand m-am indragostit de un baiat din gasca lui cu care el nu mai are nicio treaba pentru ca sau certat, dar cu care nu a fost niciodata un prieten adevarat.intr-o seara mi-a dat un sms ca nu i-a venit sa creada cand a vazut o poza cu el la mine la avatar si ca sa framantat. A doua zi am reluat subiectul si mi-a spus ca vrea sa ne impacam minciuni. A spus ca ne vedem seara, iar seara mi-a trim sms ca nu mai poate si el de fapt s-a vazut cu iubita lui. Ce sa fac? Cum sa il fac sa il ranesc? Sa vada ca si pe mine m-a durut cand ma inlocuit cu alta? Multumesc.

5 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Ca să-l rănești poți să folosești o drujbă, cuțit, sabie, pistol etc.
Spor la treabăbatting eyelashes

| Liquify a răspuns:

O sa iti impartasesc o metoda simpla in 4 pasi:
1.Nu i raspunzi la telefoane.
2.Nu pari disponibila la orice ora din zi sau din noapte vrea el chiar daca esti.
3.Nu te faci de ras sa creada ca esti penibila
4.Inveti sa scrii si sa te exprimi intr-un text

P.S.: Ce treaba are fosta lui gasca, cu avatarele, cu prietenul din fosta gasca pe care il placi, si cu intalnirea? Nu are nici o coerenta. Deci revin la pasul 4.

| Anca95 a răspuns:

Poi in momentul in care cineva iti da cu piciorul tu nu trebuie sa te mai intorci inapoi parerea mea pentru ca daca vede ca exista mereu o a doua sansa mereu va "profita de asta" si va calca stramb. Daca l-ai iubit si suferi (ceea ce nu prea cred, pentru ca din cate am vazut vrei sa fii cu alt baiat) o sa iti treaca la un moment dat pentru ca dupa baieti si dupa tren sa nu fugin niciodata.Mereu vine altul, si iar altul. Iar asta de la 15 ani ( banuiesc ca mai mult de atat nu ai) nu e iubire e doar o atractie fizica si acei fluturasi din stomacelul tau e indragosteala nu, iubire.Ca sa-l faci sa sufere cel mai bine e sa fii indiferenta.Asta doare cel mai tare si razbunarea e arma prostului. Succes:*
P.S Nu mai pune botu' ca te iubeste si nu stiu ce pentru ca astea sunt vrajeli. Odata ce te-a lasat pentru alta... iti dai seama si singura

| noi3 a răspuns:

"fii barbata, zoe!"
si nu-l ranii.

ii poti spune ca e porc.

| unul1 a răspuns:

Ii poti spune ca e un prost si atat! Razbunarea nu o sa-ti aduca fericirea.