| Sara2 a întrebat:

acum cand mi-a venit menstra a curs f putin la inceput apoi s-a oprit si de a 2 zi a inceput sa curga bucati de carne, si cand ma duceam la baie curgea un sange concentrat visiniu de parca urinam, (dar nu urinam) curge ffff abundent si cu bucati de carne, e grav?

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sunt cheaguri si arata o dereglare hormonala sau un avort in curs de producere. Ar fi bine sa te vada un ginecolog maine dimineata.

| Sara2 explică:

EUSIATIT nu nu am fost gravida, nu stiu ce sa zic dar a curs o bucata mai mare decat un cheag

| EUSIATIT a răspuns:

Bucati de carne? ai fost gravida? ce virsta ai? sau erau cheaguri de singe. fa diferenta. si apoi mergi daca este asa la medic nu mai sta asa sa nu ai pb mai mari

| cryss_1476 a răspuns:

Parerea mea este sa duci la doctor cat mai repede. nu mai sta, asteptand ca poate iti trece pentru ca e posibil sa fie ceva grav.

| roxpau a răspuns:

Da este foarte grav du-te de urgenta la medic

| aleksy a răspuns:

Cel mai posibil este sa fie cheaguri foarte mari si eu am avut

P. S daca tie frica sa mergi la ginecolog vb cu mama tawinking

(sper ca te-am ajutat):*

| คเค๓เк a răspuns:

Bucati de carne?
Sigur erau cheaguri de sange!
Ai pus tu mana si ai observat ca erau bucati de carne?

| dulcica1 a răspuns:

Erau cheaguri de sange!

| נυѕт вяυтαℓ a răspuns:

Bucati de carne raised eyebrows...
Auzi cati ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricum ar fi, trebuie sa mergi la medicul ginecolog sa iti dea tratament, sa elimini cheagurile, caci in timp, poti face chisturi ovariene, si se complica treaba, ajungi si la operatie si de ce sa nu previi? Succes!