| Sara2 a întrebat:

Poate fi menstra peste sarcina? mi-a venit, a curs 1 zi normal, chiar abundent, cand mergeam la baie curgea ca un "sirop" aproape negru, destul de abundent de parca urinam, a 2 zi dimineata cand am facut dus, s-a oprit brusc, contactele sexuale au fost doar cu prezervativ si nu s-a spart niciodata

4 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

În timpul sarcinii nivelul hormonilor creşte în mod constant, în fiecare lună, iar acest lucru poate provoca detaşarea unor părţi din pelicula protectivă a uterului. Sângerarea deciduală se manifestă, de obicei, în primul trimestru de sarcină şi este închisă la culoare şi scăzută cantitativ.
Prin urmare, dacă menstruaţia se prezintă normal (cantitate, consistenţă), nu este cazul să îţi faci griji. Iar ca să scapi de orice dubiu, fă un test de sarcină.
Baftă!

Abh
| Abh a răspuns:

Fa un test de sarcina pentru linistea ta, se mai intampla accidente si cu prezervativul.

| Cătălina a răspuns:

Da, normal ca poate fi. Daca spui ca nu s-a spart prezervativul si nu ati intampinat niciun fel de problema, atunci ai o dereglare. Pentru investigatii du-te la medicul ginecolog, iar inainte fa un test de sarcina.

| Iisusa a răspuns:

The mental image is priceless