| Taylor9999999999 a întrebat:

Acum cateva luni am fost foarte indragostit de o fata adica mai bine zis am fost obesdat laughing de atuncea tot o bazaiam. si acum regret ca faceam toate aste, azi am vorbit cu ea pe facebook si m-am milogit la ea sa ma ierte, desi stiam ca sunt penibil si nu am nici o sansa sa ma ierte. Credeti ca mai exista vreo sansa sa ma ierte si sa fim amici?

Dau fundita + vot. Multumesc :* :*

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Daca te porti matur si te straduiesti ca sa-ti castigi iertarea, atunci ar trebui sa fie tare ranchiunoasa ca sa nu te ierte. Straduinta nu inseamna insa milogeala, ca nu vrei sa-i castigi mila, ci iertare.

| neutrino a răspuns:

Daca ai "bazait-o" peste o anumita masura, nu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa stii sa iti ceri scuze pentru ca acestea sa fie acceptate. Sa te milogesti e o idee proasta in orice circumstante.

Daca persoana respectiva inseamna mult pentru tine, fa-i un cadou de sarbatori. De preferat sa mergi la sigur, ceva ce stii ca ii place. Cand ii dai cadoul, iti oferi si scuzele sincere, dar nu ca un sclavete ci ca un tip cu coloana vertebrala. Si vei face toate astea fara sa pui presiune pe ea, ii dai cadoul, iti spui pledoaria scurta si la obiect (de preferat sa o repeti inainte, sa nu dai iar in milogeala) si iti iei talpasita. Totul tine de atitudine si de cuvintele pe care le ai la tine.

| Florenta16 a răspuns:

Da, cred ca da. Noi fetele si uram si tine ura mult de tot, dar daca inca mai sunt asa niste sentimente catusi de putine, te va ierta. Si mai bine amici decat nimic, crede-ma. Vine Craciunul, poate va fi o minune si va ve-ti impaca, dar pentru asta trebuie si tu sa mai vorbesti cu ea siiii totul va fi ok. Bafta!
Craciun fericit!