| Sunflower1503 a întrebat:

BunaTpu broken heart((
La mine in clasa e un baiat pe care il iubesc. E primul baiat pecare l am iubit in viata mea. Am 15 ani si sigur toate fetele au avut macar un prieten in viata lor.
Credeam ca nu pot iubi, dar de el m-am indragostit din prima clipa cand l am vazut. Am vazut ca se uita diferit la mine, diferit de celelalte fete din clasa.
In fine, am fost o proasta, nu am vorbit cu el deloc. Chestia e ca nici el cu mine, dar mereu il surprindeam uitandu se la mine si apoi lasa privirea. In acele clipe simteam cum tremur si transpir si ardeam pe dinauntru. Am inceput sa vorbesc cu el. Radea mereu cu mine. Ce i drept daca scoteam.2 sau 3 vorbe pe zi de rusine ce imi era.
Imi era frica sa nu isi dea seama ca il plac si de fapt el sa nu ma placa, si apoi sa ma urasca.
Daca as da timpul inapoi nu as mai face la fel, dar acum nu mai am ce face broken heart(((.
Cand spunea o gluma intre prieteni se uita la mine sa vada daca rad. Eu radeam bineinteles.
Dupa un timp, cand el se uita la mine, eu il evitam de frica sa nu ma fac de rusine cu ceva.
Apoi si a gasit iubita tot din clasa. Totusi inca se uita la mine diferit.
El vorbea cu mine si eu ii raspundeam scurt. Tremuram de emotii si nu voiam sa si dea seama.
Mai tarziu, desi era cu aia si se sarutau si se uita la ea cum se uita la inceput la mine, l am intrebat daca maplace. De atunci s-a uitat la mine urat, vorbea urat broken heart((.
Dupa multe luni in care am sperat ca macar amici o sa fim, dar in care nu am vorbit nimic cu el, s-a despartit de ea. Am simtit o fericire interioara cand am aflat. Credeam ca e sansa mea, dar tot nu am spus nimic, am asteptat ca el sa ma bage in seama.
Din nou se uita la mine ca la inceput. A vorbit cu mine, dar din nou am vorbit putin cu el, nu stiam ce sa spun. Am vazut ca se uita la mine cu un oarecare regret in priviri.
Cand intra in clasa cand era cu aia, prima oara se uita la mine.
Dar din pacate din nou s-a impacat cu aia si acum ma evitacomplet. Nu se uita la mine deloc, nu vorbeste cu mine.
Am avut 2 sanse, dar am fost o proasta. Am ajuns sa cred ca de fapt nu m-a placut niciodata, totul a fost in mintea mea. De fapt ma dispretuieste cel mai mult.
Desi simt ca acea iubita a lui il duce pe o cale gresita. Cand sta cu ea e vulgar, cand nu era cu ea era altfel.
Nici nu ar mai trebui sa ma gandesc lao astfel de persoana.
Cred ca o sa fiu singura pentru totdeauna, oricum.
Daca v a mai exista o a treia sansa care de obicei e cu noroc, cum ar trebui sa procedez?
Va rooog, nu va bate ti joc de mine!

Răspuns Câştigător
| Rorry a răspuns:

Eu zic ca te-a placut si poate chiar te place, si mai zic sa il lasi in pace. 1. pentru ca o sa ti-o faci dusman pe fata aia si nu merita si 2. daca ar fi stiut ce vrea, venea el la tine. si mai e si 3. poate dupa ce vede ca nu mai esti lesinata dupa el o sa vina el la tine. si stai linistita, nu o sa fii singura toata viata, peste vreo 5 ani o sa razi de chestiile astea (desi acum sigur nu crezi asta)

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oportun moment să-l întrebi dacă te place când are iubită, ce pot zice...laughing

| Sunflower1503 explică (pentru anonim_4396):

Stii cum e, nu l am intrebat daca ma place, eram undeva mai multi si am vazut ceva si ca sa ma bag in seama cu el i am zis,, iti plac?,,. Ma refeream la acele lucruri, dar ma uitam la el, nu mi am terminat propozitia si apoi am vazut ca se uita ciudat. Atunci mi am dat seama ca poate a inteles gresit ce am spus...

| Strongerthanyou1 a răspuns (pentru Sunflower1503):

Daca s-a uitat asa ciudat la tine cand i-ai adresat acea intrebare inseamna ca el probabil a inteles ce a vrut, poate ca te place si de aceea primul inteles la care s-a gandit a fost acela daca lui ii place de tine

| Strongerthanyou1 a răspuns:

Ai gresit cand l-ai intrebat cand era impreuna cu acea fata! Uite, daca zici ca te privea atat de mult, poate chiar te place, si poate acea fata a observat si i-a spus! Totusi... daca e ei sunt cu tine in clasa, nu stiu cat de bine va fi sa vrei sa fii cu el sau sa-i spui ca-l placi, nu cred ca va fi ok, in primul rand, daca va veti desparti vei suferi enorm pentru ca il vei vedea zilnic si nu-l vei putea uita, in al doilea rand, vei fi vazuta prost de catre colega sau colegii tai! Nu fa tu primul pas in orice caz!

| Sunflower1503 explică (pentru Strongerthanyou1):

Stii cum e, nu l am intrebat daca ma place, eram undeva mai multi si am vazut ceva si ca sa ma bag in seama cu el i am zis,, iti plac?,,. Ma refeream la acele lucruri, dar ma uitam la el, nu mi am terminat propozitia si apoi am vazut ca se uita ciudat. Atunci mi am dat seama ca poate a inteles gresit ce am spus... De aceea de atunci nu am mai vorbit cu el, imi era frica ca iar voi spune ceva gresit...

| Strongerthanyou1 a răspuns (pentru Sunflower1503):

Si stai linistita, tu doar nu grabi lucrurile, daca te place cu adevarat, va incerca sa-ti spuna asta odata si odata!

| MorioMD a răspuns:

Stai chill, ai doar 15 ani, iti vei gasi tu un iubit in viitor.