| Zuzabaaa a întrebat:

Bună, acum câteva luni am întrerupt anticoncepționalele, 3 luni mi-a venit menstruația, iar luna aceasta nu mi-a mai venit, mi s-a mai întâmplat asa când am mai întrerupt anticoncepționalele, aseară am făcut dragoste cu iubitul meu și a ejaculat în mine. Am fost în prima zi de ovulație, dar dacă nu mi-a venit menstruația nu știu cum sta treaba, as avea șanse sa rămân însărcinată? Va rog dați-mi un sfat, mulțumesc!

1 răspuns:
| Anca32 a răspuns:

Din câte știu eu din momentul în care ai întrerupt anticoncepționalele 7 zile se prelungește efectul lor. Nu înțeleg cum sa fii la ovulație atâta timp cât aceasta apare doar după menstruație?