| anonima16 a întrebat:

Acum cateva zile trebuia sa-mi vina ciclu, prin 11 si a intarziat cam aproape o saptamana sad. Care ar fi motivele pentru care intarzie, si ce pastile as putea lua, sa vina mai repede. Tin sa mentionez nu mi-am inceput viata sexuala. happy

Răspuns Câştigător
| ignore a răspuns:

E normal sa nu ii ai regulat nu iti face grije vine elhappy

3 răspunsuri:
| Cătălina a răspuns:

Esti inca la inceput si dereglarile hormonale isi cam fac de cap. Dar nu iti face griji, este perfect normal dupa debutul primei menstruatii sa ti se mai intample si de astea. O data cu inaintarea in varsta ti se va regla cu siguranta.

| Anduuu a răspuns:

Pff...esti in perioada cand ai ciclu neregulat! Asta inseamna ca nu prea ai cum sa stii cand iti va veni.nu are o data fixa poate sa-ti vina si cu 2 saptamani inainte sau dupa data la care ar trebui sa vina!sad Asta se intampla in general in primii 2 ani.Insa poate fi si caldura un motiv.Nu ai ce pastile sa iei.stiu ca anticonceptionalele il "regleaza" iar acestea trebuiesc prescrise de medic! Nu-ti recomand! Din pacate trebuie sa accepti, asta e situatia...Si stiu ca vitamina K scutreaza zilele in care esti la menstruatie, insa trebuie sa intrebi un doctor daca poti lua! Multa sanatate!

| liii a răspuns:

Se mai intampla sa nu fie regulat...nu ai ce sa faci decat sa astepti.