| AnonimJustMe a întrebat:

Acum o luna am întalnit un barbat. Era în jurul orei 00:00 cand l-am întâlnit. De fapt, cand m-am speriat de el. Statea în coltul unui monument la mare, fumand. Cu siguranta ca era beat, dar ceva în privirea sa era mai viu ca mine! Problema mea a început atunci cand am luat loc langa el. În momentul acela mi-a dat o tigare, iar ceva întunecat din mine s-a trezit. Suna bizar, stiu, dar pur si simplu - ochii lui ma strigau, de parca...O parte din mine era hipnotizata. Multe lucruri din ce povestesc probabil nu se leaga, deci înainte de a continua voi explica: Eu eram acolo la ora 00:00, mereu sunt, iar cat despre parintii mei...Nu afla niciodata ca eu nu sunt în pat dormind la acea ora, de obicei lucreaza foarte mult (tata), iar mama doarme pe la ora 21:30, trezindu-se mereu dupa ora 06:00.În felul asta eu plec in locul ala la 23:00 si ma întorc la 02:00 (circa). Revenind la problema, tipul asta are 20. Iar eu 14. Fara a intra in detalii nefolositoare, am mintit despre varsta mea, i-am spus ca am 17 ani. Ceea ce a fost usor de crezut avand in vedere ca am 1.68 si sunt destul de dezvoltata. Dupa o vreme am fost la el acasa, unde am incercat sa ma culc cu el. La inceput m-a respins, explicandu-mi cum probabil ar trebui sa asteptam. Nu intelegeti gresit, el nu este vreo usa de biserica, din contra - este acel tip de baiat "bad boy". Ceva timp dupa am insistat, si sincer nu inteleg de ce. De ce am inceput toate astea? Îl iubesc, insa nu mi-am imaginat ca as putea face asta. Într-o seara, mi-a spus ceva de genul "nu vrei sa ma cunosti", "vei regreta toate clipele frumoase", si parea foarte sigur. Ma simt ciudat, sunt confuza! ÎL IUBESC, l-am mintit ca o idioata, dar probabil ar fi trebuit sa il ignor din prima clipa. Ce este cu mine? Cum am reusit sa ma indragostesc de tipul asta? Diferenta este de 6 ani, nici nu ma pot gandii la ce parinti si cea mai buna prietena vor spune. Ce sa fac?

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Cel mai indicat sfat intr-o astfel de situatie, in cazul in care "problema" este cu adevarat reala si nu doar o simpla fabulatie, se reduce la sfatul/indemnul de a accepta de una singura sa fii consiliata psihologic in mod obligatoriu.

| mihai69 a răspuns:

Nimic. Lasă timpul să te vindece.
Și eu cred că ar fi bine să faci (măcar) o pauză, să poți judeca la rece.

| OoBunnyoO a răspuns:

Coerenta povestii tale nu ma face decat sa ma intreb... ce naiba ai fumat?

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Orice a fumat, ma bag si eu ca are efecte misto.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Gand la gand. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baga-l in puscarie, asa-i trebuie daca fumeaza!

| xAle a răspuns:

E vampir