| TheThingThatShouldNotBe a întrebat:

Deci sunt un baiat de 15 ani si sunt in clasa a9a:d
de cand a inceput anul imi place de o fata si am inceput sa vorbim si am devenit cam cei mai buni prietenithinking
i-am spus ca o iubesc, iar ea mi-a spus ca si ea simte ceva pentru mine dar totusi prefera sa ramanem doar prieteni ca sa nu ne stricam prieteniasad
am mai insistat de cateva ori dar fara rezultatpuppy dog eyes cum as putea sa o conving?

Răspuns Câştigător
| zelda a răspuns:

Pai pentru inceput incearca sa fi si mai apropiat de ea decat esti acum, iar apoi ii poti spune ca ai intentii serioase cu ea, ca intr-adevar o iubesti si sa stii ca o iubita iti poate fi si cea mai buna prietena, dar si iubita in acelasi timp. Ii poti spune si ei acelasi lucru pentru ca nu o sa se strice prietenia intre voi, poate chiar o sa se accentueze mai mult. Probabil ea spune ca va veti strica prietenia daca incercati sa fiti impreuna pentru ca ii e teama ca nu va dura relatia, iar dupa despartire nu veti mai fi prieteni. Dar poti discuta cu ea foarte deschis si despre acest subiect, spune-i ca vei face ceva pentru ca aceasta relatie sa dureze. Daca ea simte acelasi lucru pentru tine nu inteleg de ce te tot refuza pentru ca prietenia nu se va strica cu siguranta (repet). Vorbeste cu ea despre toate astea si vezi ce zice. Nu cred ca te va mai refuza.happy

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca ai insistat inainte si nu ai obtinut nici un rezultat nu o mai cicali la cap. Incearca sa fi mai distant si poate ea va veni la tine. Mai sunt fete pe pamant ea nu e unica.

| BubuLina999 a răspuns:

Nu mai insista ca o sa faci in asa fel incat sa te indepartezi de ea.lasa lucrurile sa mearga de la sine si ai sa vezi ce se intampla

| Acaikus a răspuns:

Pai din nefericire nu cred ca ai vreo sansa daca ea vrea sa ramaneti doar prieteni dar totusi ia-o si u mai incet u poate i-ai zis prea repede ca o iubesti trebuie sa o lasi sa se mai acomodeze cu tine daca ma intelegi si incearca sa afli cei place ei la un baiat si alte chesti din astea care ii plac ei poate ai norocwinking funda?big grin

| Paracetamol_6023 a răspuns:

Buna

Nu te ingrijora ea vrea sa fiti impreuna numai ca nu accepta deoarece ii este frica sa nu regrete apoi, cunosc sentimentul adica sa n-o lasi balta ii este frica sau ii e frica ca incepeti viata sexuala si apoi te desparti de ea e o decizie grea nu o mai presa fa-i o dedicatie de dragoste sau comportate mereu frumos ca sa aiba o parere buna ca iubit al iei

Succes

| sami_9938 a răspuns:

Sa mergeti la baie sa te dezbraci in fata ei si sa ii arati...pul*