| maria999 a întrebat:

Heii! In seara asta m-am certat cu iubitul meu...din nou pentru ca l-am mintit ca sunt in casa si cand m-a sunat si nu i-am raspuns si-a dat seama ca sunt plecata si apoi m-a sunat si nu am vrut sa-i recunosc da a inceput sa zica ca il mint etc. si i-am recunoscut si i-am spus ca e normal sa-l mint din moment ce el nu ma lasa nicaieri si nu ma lasa sa fac nimic. Este foarte posesiv si exagerat de gelos. Ce sa fac ca sa ne impacam am vorbit cu el la telefon si a zis ca se mai gandeste ca s-a saturat sa fie mintit mereu si mi-a zis ca eu in 7 luni de cand sunt cu el nu am facut altceva decat sa-l mint si sa-l insel de mintit nu pot sa zic ca nu l-am mintit,dar cu lucruri minore si i-as fi spus adevarul daca ar fi fost si el mai putin posesiv pur si simplu nu ma lasa sa ies nicaieri nu are incredere in mine, dar de inselat nu l-am inselat niciodata pentru ca-l iubesc prea mult ca sa fac asta. Voi ce credeti la mine este problema sau la el? Ceva sfaturi? Help me!

Răspuns Câştigător
| jrockfreak a răspuns:

La amândoi, de asta ar trebui să vă despărțiți. Cu un om ca el pur și simplu nu ai cum să faci o relație pentru că te vede ca pe obiectul lui personal care trebuie să îi dea ascultare, nu ca pe o iubită în adevăratul sens al cuvântului. Dacă te gândești la cât de tristă vei fi fără el, înseamnă că și tu l-ai folosit pentru a te știi cu un iubit care să îți țină de urât, ceea ce e greșit pentru că fericirea ta nu ar trebui să depindă de nimeni, doar de tine. Dacă v-ați fi iubit, nu l-ai fi mințit și nu ar fi tristețe, în general. "Iubirea nu dorește răul, nu e egoistă, e sinceră, e fericire...", remember? Într-un fel e amuzant cum el o zis că nu te mai caută pentru că genul acesta de iubit se lipește se tine ca scaiul și te hărțuiește de nu mai poți, pe urmă știrile de la ora 5 laughing nu e material de boyfriend. Revino-ți, poți trăi foarte bine și fără "iubirea" asta. happy

| DarthRevan a răspuns (pentru jrockfreak):

Ce raspuns frumos, bravo meriti funda, pacat ca nu am fost primul D

| jrockfreak a răspuns (pentru DarthRevan):

Mersi happy E doar rezultatul timpului petrecut în tabere catolice și interes în relaționarea umană. big grin

| DarthRevan a răspuns (pentru jrockfreak):

Frumos :D daca vrei sa vorbim uite aici facebookul meu https://www.facebook.com/diamond.rax

| maria999 explică (pentru jrockfreak):

Ai zis de tabere catolice? De unde esti daca nu te superi de intrebare...

19 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Cum adica sa il minti? Pujnete in locu lui. Poate tipu te iubeste mai mult ca ochii din cap.Te durea gura sa ii raspunzi si sa ii zici " Da iubi, am iesit afara, sunt cu x / y/ z " Fai pe plac, o sa se plictiseasca sa te tot 'controleze'nu fi fraiera. Tipu asa pampalau cum il vezi tu, poate chiar si-ar turna benzina in cap pentru tine.Eu's la fel ca el.Foarte posesiv, orgolios si foarte afectos(mda, ma laud ioi)Oricum, chestia e ca eu ii ofer cam tot ce pot unei femei, in schimb sunt sufocant si trebuie sa stiu tot.Nu ma deranjeaza daca ea ma ia pe mine la bani marunti.E totul egal in o relatie.Incearca sa ii faci si tu lui ce iti face el tie. Iubiti'va mult.In loc sa te desparti de el ca ultima tipa de pe lume, incearca sa rezolvati problema.Lasi si tu de latine, lasa si el de la el. Faceti un compromis 2.

| SkyPilot a răspuns:

Nu trebuia sa il minti. Relatia voastra este compromisa, foarte greu va veti recapata increderea unul in celalalt.
Si eu am fost gelos si posesiv, dar prietena mea a stiut cum sa ma faca sa am incredere in ea. Intotdeauna era unde a spus ca este, daca avea timp liber ma chema sa ne vedem, nu am prins-o niciodata cu o minciuna. Poate inveti si tu ceva!

| MskDesign a răspuns:

Cred ca nu sunteti facuti unul pentru altul si cel mai bine este sa puneti capat.Nu spun ca unul este de vina sau celalalt, ci amandoi.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Buna.

Probabil problema e in doua trasaturi de caracter: posesivitate si lipsa sinceritatii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deja relatia voastra a inceput su stangul.
Fii sincera cu tine si da-i papucii.
Decat va amagiti asa.
Persoanele geloase si posesive sunt si periculoase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La tine.esti si mincinoasa si l-ai si inselat, fiindca barbatii au un simt in privinta asta pe care nu-l poti pacali. poate pe el fiindca te iubeste, dar sa stii ca nu e taina care sa nu se afle si lacat care sa nu se deschida.e trist.iar minciuna e ingrozitor de urata si merge mana in mana cu tradarea si inselarea.iar in dragoste cu curvia si preacurvia.

| maria999 explică (pentru anonim_4396):

L-am mintit pentru ca daca ii spuneam adevarul nu era bine nici asa. De inselat nu l-am inselat niciodata daca i-as fi spus adevarul ar fi trebui sa fac tot cum zicea el pentru ca este prea posesiv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amandoi. El nu trebuie sa fie posesiv iar tu nu trebuie sa il minti. Ori are, ori nu are incredere in tine.
Incearca o comunicare cat mai eficienta in care sa -i atragi atentia ca sare "calul" iar tu fii sincera.
Important este sa stii daca posesivitatea lui are sau nu leac, daca te vezi langa o astfel de persoana pe viitor. Nu el trebuie sa fie cel care ia o decizie in aceasta situatie ci mai degraba tu, asta daca ai spus tot adevarul.
Toate cele bune.

| floryn1993 a răspuns:

Renunta, acum pana nu va fi prea tarziu Exsad casatorie, copii ) NU se va schimba, ci va fi si mai gelos, si de la gelozie se ajunge la multe. Deci mai exista barbate in lumea asta. Next trebuie sa spui happy

| SebastianBoanca a răspuns:

O relatie trebuie sa fie bazata pe incredere si, asa cum tu ai incredere ca el nu te inseala cand e singur, asa ar trebui si el sa aiba incredere in tine. E prea posesiv. Vorbeste cu el serios despre asta si vezi ce se intampla. Si incaceva: nu il mai minti, daca reletia nu merge deloc, cred ca ar fi mai bine pentru amandoi sa ii pui capat. Ca nu mi se pare sanatos sa tot existe stres de genul asta intr-o relatie. Oricum, poate poti cumva dupa ce vorbesti cu el sa luati o decizie buna pentru amandoi. Succes si o zi frumoasa! happy

| 60Prof a răspuns:

Eu zic sa vorbesti cu el si sa ii spui lui toate lucrurile astea, nu noua. Noi iti putem da sfaturi, sa il lasi, sau sa te impaci cu el, dar doar tu poti lua o decizie. Eu zic sa discuti cu el, si daca il iubesti, nu ai voie sa renunti.Dar sa dai papucii unui om gelos.e foarte dureros. il poti schimba, greu, dar il poti schimba.

| Adina_Deedee_1993 a răspuns:

La el e problema. Eu zic sa il lasi in pace adica, esti tanara banuiesc merita sa iti traiesti viata, sa iesi sa vezi lumea sa ai prieteni, ca la un moment dat poate din alta cauza sau din aceasta cauza o sa va despartiti, tu nu vei avea prieteni pentru ca nu iesi, pentru ca nu te lasa si asa vei fi singura, nu o sa ai cu ce iti ocupa timpul sa uiti de rele. Deci cauta pe cineva care sa respecte si sa iti ofere liberatatea de a cunoaste locuri, lume si sa te simti bine, care sa inteleaga ca iesind la un suc, film nu inseamna ca il inseli. Vorbeste cu el spune-i parerea ta si daca nu intelege inseamna ca nu ii de tine, niciodata nu o sa fiti pe aceeasi lungime de unda. Sau fa-l sa iasa cu tine cu prietenii tai, sa faca un compromis, dupa aceea fa si tu unul si iesi cu ai lui...sau toti impreuna.

| Eduard_Eduard_1994 a răspuns:

Hei, cred ca la tine este problema, zic si eu ...adica daca tot ii spui adevarul dupa, de ce te obosesti sa-l minti inainte de a spune ce trebuie? zic si eu, incearca sa ii spui adevarul din prima, daca e destept va aprecia asta, sper ca ti-am fost de ajutor take care!

| maria999 explică (pentru Eduard_Eduard_1994):

Dar nu l-as fi mintit daca nu m-ar fi tinut prea strans uneori e orea exagerat si daca ii spun adevarul nici asa nu e bine. Mersi de raspuns poate e si vina mea intr-adevar.

| Eduard_Eduard_1994 a răspuns (pentru maria999):

Pai daca esti sincera poate nu va mai fi la fel de posesiv, te-ai gandit?