| teodorina53 a întrebat:

Acum o luna in urma am facut dragoste cu iubitul meu pentru prima oara, eram virgina. De atunci pina acum am facut dragoste vreo 10 ori. In timp ce faceam dragoste (pe la sfirsit), ma simteam rau. Incepeam sa tremur si toata fata imi amurtea si miinile la fel, si imi era frig.Cind ma simteam asa ne opream si imi era mai bine. Asa s-a intamplat de vreo 3 ori. Pot spune ca niciodata nu mi-a venit orgasmul. Nici eu nici iubitul meu nu stim de ce mi se intimpla asta. Spuneti-mi va rog daca stiti raspunsul, e foarte important pentru noi.

Răspuns Câştigător
| MissLilith a răspuns:

Bună!
Cel mai probabil e ceva legat de circulaţia ta. Bineînţeles că din capul locului îţi recomand să mergi la un doctor, este cel mai întelept lucru pe care poţi să-l faci. Dacă nu poţi să ajungi eu cred că foarte importantă este poziţia ta. Nu cumva de fiecare dată stăteai pe spate cand ai simţit amorţeala(poziţia misionarului)? Încearcă să stai deasupra (şi asta oricum ar trebui să faci că dacă nu ai orgasm ar putea fi şi din cauza prietenului tău care nu ştie să se mişte cum trebuie- în sensul ăsta ar trebui să-i dai şi tu nişte indicaţii despre cum să se mişte, iar dacă nu şti nici tu, tot stând deasupra poţi descoperi). Posibil să fie şi ceva psihologic, poate asociezi cumva orgasmul cu durerea - dar şi în acest caz ajuta să stai tu deasupra pentru că scapi de frica aceea inconştientă preluând controlul. De multe ori orgasmul nu pică din cer tu doar stând pe spate şi aşteptându-l. Orice e bun în viaţa asta cere şi puţină muncă pentru a fi obţinut.
Te rog să-mi dai şi mie un răspuns să-mi zici dacă s-a rezolvat prin schimbarea poziţiei corpului tău.
Te îmbrăţişez.

| teodorina53 explică (pentru MissLilith):

Da,simteam amorteala atunci cin eram pe spate (pozitia misionarului).Voi vorbi cu prietenul meu despre aceasta. Merci mult.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ma da chef sa faceti sex aveti chiar fara orgasm, na pana se obisnuieste trupurile voastre veti simnti voi ceva dupa o mie, 2 mii sau la batranete poate o duere de spate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine naibii ca nu ai murit, mergi la medic

| LineGuide a răspuns:

Este vorba posibil de o afectiune psihologica, sau ceva fizic. Am observat ca multi oameni dau vina pe fizic, dar eu cred ca in sexologie e si multa psihologie, asa ca vizitati impreuna un psiholog. Totusi s-ar putea sa fiti putin cam mici, sau sa stati cu frica sarcinii si asta sa nu va lasa se va consumati actul in liniste. Poate o pauza mai mare ar fi buna, si sa nu va mai ganditi la asta.
Mult noroc!

| Raiiiisa a răspuns:

Poate ai o afectiune medicala de care tu nu stii.In urma actului sexual nu ar trebui sa ai reactiile acelea, mai ales daca nu ai avut parte de orgasm.