| Adriana0104 a întrebat:

Acum o saptamana am fost la prietenul meu si am facut dragoste. El si a introdus penisul in vvaginul meu, dar foarte putin pentru ca m-a durut si nu l am mai lasat. Inainte el a zis cca s-a murdarit*intelegi voi*. Tin sa mentiobez ca nu ne am protejat si imi este frica sa nu fiu insarcinata. Stiti cumva daca mai sunt virgina si, sunt insarcinata?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, de ce sa-ti fie frica de o sarcina, nu de aia ai facut sex neprotejat? NU asa se poate ramane insarcinata?

Virgina nu mai esti, asta este clar! Ca l-a bagat 1 cm sau 10 cm, s-a dus virginitatea pe apa sambetei.

| corbulalbrosu a răspuns:

Orice fata/femeie dar nu numai ea ci la fel si baiatul/barbatul indiferent de varsta lor, care si-au inceput viata sexuala, ar trebui sa cunoasca in mod foarte exact si precis mecanismul de formare/producerea a unei sarcini. De asemenea ar fi fost bine ca inainte de a intretine un contact sexual neprotejat, mai ales celde dezvirginare, sa fii deja informata ca pentru a se forma o sarcina, in mod OBLIGATORIU trebuie sa fie intrunite minim 2 conditii, cu precizarea ca aceste 2 conditii trebuie sa se produca in acelasi timp, simultan/concomitent si anume : 1-) In primul rand CONDITIA PRINCIPALA pentru ca o fata/femeia sa poata sa ramana gravida NUMAI este aceea ca sexul sa fie intretinut in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual, adica intruna dintre cele 4-5 zile situate dinaintea zilei de ovulatie, sau chiar in ziua ovulatiei atunci cand exista deja un OVUL VIABIL in uterul ei, care poate fi fecundat de catre un spermatozoid provenit din sperma si NU din lichidul preejeculator. 2-) Printro modalitate indiferent care ar fi aceasta, SPERMA trebuie sa ajunga/sa patrunda in mod obligatoriu IN VAGIN (indiferent de cantitate), deoarece doar in acest mod spermatozoizi existenti in sperma vor avea posibilitatea sa treaca din vagin in uter si de acolo sa ajunga in trompele uterine pentru a fecunda ovulul in cazul in care aceasta deja exista in acel moment. Tu esti singura care stie precis/exact in ce moment al ciclului menstrual a fost intretinut sexul amintit. Deci doar TU poti sti/aprecia daca au fost intrunite conditiile minim necesare dar OBLIGATORII pentru a se putea forma o sarcini in cazul tau. In concluzie probabilitatea de a ramane insarcinata este cuprinsa intre 0% si 100%. In privinta celei de a 2-a probleme trebuie sa stii faptul ca VIRGINITATEA reprezinta un concept psihico-mental, adica reprezinta doar o notiune IMATERIALA si INVIZIBILA, astfel ca existenta sau lipsa starii de virginitate nu poate fi vazuta, si nici atinsa voit/intentionat sau accidental. Rezulta ca absolut NIMENI in afara fetei/femeii nu se poate pronunta in privinta VIRGINITATII ei. Starea si notiunea de virginitate dispare/se pierde in momentul in care himenul si/sau vaginul fetei/femeii intra in contact direct cu un penis real al unui barbat chiar si fara a se produce penetrarea vaginului. Lezarea, deteriorarea si/sau ruperea chiar si accidentala a HIMENULUI se numeste DEFLORARE. Insa acest proces de DEFLORARE se poate produce numai strict ca urmare a unei actiuni fizice, in urma careia se produce, rezulta si ramane o stare vizibila, palpabila. Deflorarea poate sa apara sau sa se produca ca urmare a sexului de dezvirginare, dar si din multe/diverse alte motive. Astfel ca deflorarea ''pasaricii'' poate sa nu aiba absolut nici-o legatura cu activitatea sexuala. In functie de grosimea, constitutia si elasticitatea pielitei, astfel ca himenul se poate leza/crapa/rupe in momentul in care fata face miscari ample de deschidere/indepartare a picioarelor, la balet, gimnastica, catarare/escalada, dans sportiv, ciclism, urcarea unei pante abrupte, etc.etc. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Virgina nu mai esti. Daca erai in perioada fertila este posibil sa fi ramas gravida.

| sofisis a răspuns:

Nu mai esti virgina.
Daca era murdar de sperma, atunci da, ai toate sansele sau nesansele sa ramai gravida.

| Necunoscut112 a răspuns:

Virgină nu mai eşti. Însărcinată este posibil să fii, depinde de perioada ciclului tău menstrual în care aţi facut-o.

| kandaraki a răspuns:

De la introducerea unui deget sa ramai insarcinata? wow

pai daca nu te-ai protejat ce mai plangi? ai ramas sau nu insarcinata sansa e 50 la 50, dar la sigur ai ramas o proasta cum si esti!

| sweetangels a răspuns:

Nu mai faceti sex neprotejat! Sunt scumpe prezervativele sau ce?!

Răspuns utilizator avertizat