| pinksweetloverr a întrebat:

Bună, acum un an si ceva am cunoscut un baiat de la care nu-mi pot lua gandul. Am facut meditatii cu el pana vara trecuta si m-am indragostit de el. Faza e ca acum suntem la licee diferite si chiar daca "mi-a trecut" de el in mare parte, nu pot să nu ma mai gandesc la el. Nici nu-mi prea pot imagina o relatie cu el din cauza ca el e de fel un tip mai micut, slab, destul de scund iar eu o fata mai inalta, nu neaparat slaba. Eu vorbesc, ies si cu alti baieti, dar tot la el imi e gandul. Vara trecuta am vorbit ceva cu el si mi-am dat seama ca nu ma place. Stiu ca e pe combinații cu prietena unei prietene de ale mele si ma doare cand aud asta, chiar daca, cum am mai spus, nu imi prea pot imagina o relatie cu el si nu prea imi place ce lucruri face. Ma gandesc ca nu pot trece peste el din cauza ca el a facut parte din o perioada foarte bună din viata mea in comparatie cu prezentul si il asimilez cu acea perioada de care imi e foarte dor. Cum pot sa trec peste el?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De unde știi ca nu te place? Ți rușine ca îl iubești? Ca el e mai scund ca tine și slab?

| pinksweetloverr explică (pentru RAY):

Mi am dat seama ca nu ma place cand am vorbit cu el, pentru ca era sec si se vedea ca nu i face placere ca vorbim. A avut atatea ocazii sa vorbeasca cu mine, si daca ma placea, nu le rata. Nu mi e rusine ca l iubesc, l am iubit un an si jumatate, dar e absolut degeaba si o pierdere de timp in cazul in care iubirea vine doar de la o persoana si nu de la ambele

| Violleta2022 a răspuns:

Poti trece cu usurinta peste tot, odata ce nu ti-a fost nici iubit si nici prieten, doar un fost coleg de clasa.
Focus pe carte si scoala si nu vei mai avea timp sa te gandesti la un fost coleg.