| ScapaMaDeEa a întrebat:

Ai mei au aflat mai de mult ca am avut un iubit m-au certat, era sa iau bataie (e complicat). Inainte cand eram mai mica, si vara trecuta stateam pana la 2-3 pe afara noaptea, acum ma lasa doar la poarta la mine si decat pana la 22! Nu mai suport.Toti sunt afara si eu in casa ca proasta... Inainte aveam tot, acum... NU ma mai lasa sa merg nicaieri! sad Cum sa-i conving?

7 răspunsuri:
| soloangel01 a răspuns:

Salut.eu cred ca nici in veci nu o sai convingi cu treaba deoarece ei vor,, cei mai bine pentru tine,, adica sa nu te violeze sau sa te fure sau chestii din astea(televizoru strica poporu)ei daca iti spun ca nu te duci nu te duci.asa faceam si eu asta vara, daca intr-o seara ii intrebam si spunea ca nu, nu era.nu ii mai intrebam a doua oara caci imi tineau o predica de vreo 30-45 de minute. poti incerca sa nu mai faci anumite prostii. apropo, ei pot crede ca te duci la fumat sau ceva de genu. poate o sa te lase.bafta(poti sa-i spui unui prieten sa ii roage el/ea sa te lase)

| cristinicadulcica18 a răspuns:

Incearca sa porti o discutie cu ei. Trebuie sa le arati ca esti matura. Pana la urma sunt parintii tai si ei nu vor decat sa te protejeze. Incercati sa ajungeti la un compromis apoi o sa vezi ca o sa mearga cel putin eu asa am facut. SUCCES sper sa mearga iti tin pumnii pa:* laughing

| AndFoc a răspuns:

Buna. Pai sa vedem se pare ca ei au avut foarte mare incredere in tine si iti faceau pofta de a te lasa pana mai tarziu afara, pana cand ai ascuns faptul ca ai un iubit. Acum ca ei stiu faptul ca tu deja ai avut un iubit ii ingrijoreaza ca ai ascuns asta si plus ca ei sunt maturi stiu ce au baieti in cap(nu toti). le-ai cam tradat putin increderea si e nevoie sa o recastigi lucru cam greu de facut. Insa ai putea sa te dai pe langa ei, sa vorbesti cu ei, sa le povestesti ce faci (asa or sa vada ca si tu ai incredere in ei si le zici ce faci), ajuta`i la anumite lucruri, atunci cand te roaga ceva nu mai sta pe ganduri. O sa isi dea seama ca o faci pentru ca vrei ceva mai ales ca au schimbat foaia, insa vazand ca si tu te`ai schimbat e probabil sa te lase iar. Multa bafta kiss. Fundita?

| SpLatTionut a răspuns (pentru AndFoc):

Acesta este raspunsul perfect pentru situatia ta, ScapamaDeEawinking

| redhead13 a răspuns:

E doar o perioada. Trebuie sa le castigi increderea. Presupun ca nu le place de el. Altfel nu ar reactiona asa. sa te fi lasat sa stai mai mult in urma cu 2 ani si acum mai putin. Vor sa te tina departe de el, probabil.Ai doar grija de tine, sa nu scape situatia de sub control sa faci vreo nebunie sau sa intri intr-un anturaj ce te-ar influenta negativ.

| AndreeaElena13 a răspuns:

Buna!
Pai incearca sa te comporti frumos sa fii lingusitoare cu ei, iar apoi cand vezi ca-s mai calmi mai linistiti intreaba-i daca poti sa stai pe afara, sau na ce vrei tu sa-i intrebi(sa-i convingi)!
Sper ca te-am ajutat cu ceva.
Te pup!

| Baah_Dani_1998 a răspuns:

Ai putea sa-i ajuti la treburi, sa le faci anumite lucruri ragute, si poate te-ar lasa...