| anonim_4396 a întrebat:

Am probleme cu noile colege de liceu.Eu sunt mai timid de felul meu si nu caut scandal dar ele se leaga de mine din orice,cand intru in clasa incep sa rada aproape toate fara niciun motiv,vin la banca la mine si ma enerveaza si etc.
Nu stiu ce sa fac,sa le injur de sa le ia naiba(chiar daca sunt mai timid,dar n-am de ales),sau sa le ignor pur si simplu, si daca le ignor, cu ce ma va ajuta? Chiar m-am saturat.
Dau funda la cine ma ajuta.

Răspuns Câştigător
| Bybyuca a răspuns:

Eu cred ca te plac si daca nu e asa nu le baga in seama si gata o sa isi piarda interesul daca vad ca nu te intereseaza

2 răspunsuri:
| Morphines a răspuns:

Nu știu ce fel ești, dar clar problema este la tine, deoarece ele te consideră „pradă" sigură. Dacă nu faci nimic în acest sens ele te vor domina, pentru că se consideră superioare ție. Trebuie să le înfrunți, poți să le și înjuri, nu contează că sunt fete, asta nu le scuză cu nimic, să le ia naiba! happy Succes!

| XxRafaellaxX a răspuns:

Pai sunt mai multe solutii sunt fata si stiu. Daca vin la tine la banca sau pur si simplu vin la tine ori inseamna ca te plac sau ori le place lor sa-si bata joc de baieti mai timizi bleguti. Zile sa te lase in pace si intreabala asa:Ori ma placeti?! Si apoi ignorale daca nu merge asa! O sa vada ca esti puternic si n-o sa mai aiba tupeu cam asa e la fete