| Ad3_4951 a întrebat:

Buna all! Am nevoie urgent de un sfat.In seara asta m-am intalnit cu fostul meu prieten Alex.Eu am o relatie de cateva saptamani cu un alt baiat pe nume Marius.Alex stie de aceasta relatie dar in seara asta cand ne-am intalnit ne-am impacat. I-am spus si lui ca nu stiu cum sa fac cu Marius ca mi-e mila de el sa ma despart acum de el pentru ca ma iubeste si ma simt prost daca ma despart acum de el.Alex mi-a zis ca el nu are nimic impotriva daca sunt si cu Marius.Chestia asta m-a pus pe ganduri.Am impresia ca el nu tine la mine sh ca doar se foloseste de mine. I-am spus sh lui asta si mi-a zis ca ma iubeste si ca tine la mine doar ca nu stie ce e cu el ca simte ca nu ii pasa daca eu sunt si cu Marius. M-am simtit foarte prost. I-am zis ca nu stiu ce sa fac sh el mi-a zis ca deocamdata sa nu-i spun nimic lui Marius sa nu se simta naspha sa spuna ca l-am tinut de prost. Sper sa se rezolve si asta.Alex mi-a mai zis ca ma iubeste doar ca nu stie ce sa faca ca se plictiseste de la o vreme.Mentionez ca sunt cu el de 3 ani:X.Nu stiu ce pot sa fac sa nu mai intervina plictiseala in relatiesad. Va tog ajutati-ma cu un sfatsadSper ca intelegeti ce am vrut sa spun.Multumesc:*

Răspuns Câştigător
| answer a răspuns:

Doamneee! Pai eu as inebuni daca as iubi pe cineva si as sti ca o impart cu altul! Nu concep asa ceva! Fata mea, tu zici de plictiseala in relatia ta cu unul care nu are nimic impotriva sa te imparta?!?!?! Pai e la mintea gainii ca ala nu da doi bani pe tine! Cum de te mai poti gandi la el si de mai poti sta cu el de vorba? Nu pot sa cred! Unele fete sunt asa de naive! E clar ca omul te foloseste! Si sa stii ca acel Marius are si el un suflet pe care ti l-a oferit tie! Oare nu te gandesti ca roata se va intoarce? Tu chiar il tii de fraier pe Marius, iar Alex te tine de proasta pe tine! Chiar nu poti sa vezi detaliile astea? Gandeste situatia mai rational, nu cu inima! Alex este un nesimtit, se foloseste de tine si iti si spune tie cum sa faci! Treaba ta, dar iti va parea cu siguranta rau mai tarziu!
Sa-mi dai un mesaj cand vei realiza ca ce ti-am spus eu este adevarat! Pa pa!

8 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Eu zic sa il lasi pe alex ca s-a cam plictisit baiatu si ce-o fi zis.
eu zic sa nu lasi sa treaca mult timp. hotarastete repede cu cine ramai.
pentru ca marius poate afla de la altcineva ca esti cu alex si dupa sa nu creada ca l-ai inselat tot timpul si o sa fie mai rau.
parerea mea este ca ar trebui sa ramai cu marius.
alex umbla din floare in floare, se plikt repede. oh go on

| sofia_8041 a răspuns:

Eu un singur lucru iti spun: un baiat care iubeste o fata nu suporta ca acea fata sa fie si cu alt baiat...si un baiat care iubeste cu adevarat nu are cum sa se plictiseasca in relatia respectiva.

| ThePunisher a răspuns:

1.O relatie care s-a terminat, odata reinceputa nu mai are acelasi farmec. 2. Daca nu ai reusit sa treci peste despartirea de Alex, de ce l-ai mai incurcat pe Marius? 3.In viata, ce dai aia primesti... Gandeste-te de 10 ori inainte sa faci pe cineva sa sufere, si nu ma refer la relatiile amoroase aici, ci ma refer la orice fel de relatie. Mult succes, sper sa iei cea mai inteleapta decizie.

| korynna_4355 a răspuns:

Cand doi oameni se iubesc cu adevarat nu prea intervine plictiseala in relatia lor, probabil voi doi nu va iubiti atat de tare incat el sa fie de acord sa fi si cu Marius si tu sa nu sti cu care sa ramai, trebuie sa ai sentimente mai mari pentru unul din ei. Eu zic ca din moment ce te ai desp de el si a trecut si ti a zis ca se cam plictiseste de la un timp nu tine asa mult la tine.nu rata ocazia sa fi cu un baiat bun Marius sau oricare altul pentru fostul. si eu am fost in aceiasi situatie ca tine si sper ca ti am fost de folos.

| Deiia a răspuns:

Alex si Marius.Aha...Alex cerd ca se foloseste de tine macar daca ar zice:
,, Alege intre mine sau el.''Asa nu cred.Marius chiar te iubeste.Ar fi bine sa fi cu Marius.Alex.Nu mai conteaza.Incearcal sa il uiti...Nu vrea sa i zici lui Marius ca el o sa zica ca te pacaleste.Fa ce veri.Eu ti-am dat sfat.Te pup

| Angelo_8993 a răspuns:

Pai e nasol. in privinta lui alex eu sunt de parere ca doar te foloseste si acele vorbe cum ca te iubeste si nu ii pasa formeaza un nonsens, iar daca u cu marius esti de atata timp nu vad dc sa te desparti pentru fostul doar pentru ca el zice ca te iubeste... poate e doar o cacealma sa se razbune sau poate doar sta cu tine pana gaseste alta. de aia nu ii pasa. parerea mea e sa ramai cu marius si acele momente de plictiseala umplele cu sex sau iesiti in oras, la plimbare, sau alegeti un film bun si uitati-va impreuna. sper ca ti-am fost de ajutor. bafta!

| Norocknolife a răspuns:

Hmm,cred ca isi cam bate joc ramai mai bine la Marius poate el te iubeste cu adevarat daca te vei intoarce la Alex vei avea de suferit dupa parerea measad Bafta!:*

| Eve_5601 a răspuns:

Poy dupa parerea mea,daca nu ti la actualul,adica la Marius nu are rost sa mai continui.E f aiurea sa stai cu cineva asa doar din mila, iar cel de care iti e mila sa te iubeasca, ti-o spun din proprie experienta.Nu-l mai lasa sa isi faca iluzii degeaba.Iar in legatura cu Alex e si aici o problema,se pare ca nu stie nici el exact ce vrea de la tine; spune ca te iubeste dar nu ii pasa ca mai exista altcineva in viata ta,nu mi se pare normal! Ar trebui sa ai o discutie pe tema asta cu el si daca intr-adevar va iubiti uita-ti de toate! Inclusiv de plicitseala asta, faceti-o sa dispara, incercati ceva nou in fiecare zi.Si mai e o chestie, depinde pana in ce punct a ajuns relatia voastra, sper ca stii la ce va referhappy.