| Alecsaandrra a întrebat:

Buna all sad! Fundita!
Prietenul meu cred ca are o problema at wits' end sad. Trebuie sa-l sun numai eu sa iesim afara daca nu-l sun. nici el nu suna ca vai draga e ocupat cu sportu. straight face
L-am inteles intr-un timp dar acum mi-a spus ca a venit de afara. Nu ne-am mai vazut de 3 zile. nu putea si el sa sune daca avea timp liber sa ne vedem?straight face si nu are credit (putea sa ceara cuiva sau sa intre pe mess sm intrebe) dar na. prietenii pe primul loc.straight face
M`am saturat sa-l sun numai eu si daca nu-l sun. ma baga doare pe mess in seama. ce faci si pe urma ceawles.at wits' end
Ce naiba sa fac? Nu`mi spuneti sa vorbesc cu el ca am vbit d o mie de ori si degeaba ca pe o ureche ia intrat si pe cealalta i-a iesit oh go on sad
Multumesc.:-

6 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Ideea e clara : esti ultima dintre prioritatile lui. Daca te respecti nu accepti asta. Vorbesti cu el, nu in ideea ca vrei sa se schimbe. Ii spui ca tu nu mai accepti asa ceva. Daca isi da seama ca a gresit, sa te caute.

| XK a răspuns:

Ca-sa iti dau un raspuns scurt : NEXTwinking

| Nicoleta a răspuns:

Decat sa fii tu cea care sta mereu pe capul lui, mai bine te lipsesti de el si mai astepti pana gasesti pe cineva care e dispus sa isi petreaca timpul cu tine.
Isi acorda atentie numai lui, prietenilor lui si activitatilor lui, iar tu nu esti printre prioritatile lui, drept dovada faptul ca daca ar fi dupa el, ar trece saptamana si nici nu te-ar suna. Din cate spui tu, mi se pare ca este foarte indiferent cand vine vorba de tine.
Daca l-ai amennita ca te desparti de el, ce reactie crezi ca ar avea?

| kidda0kettamine a răspuns:

Ah... si eu aveam o problema asemanatoare. Imi placea un baiat dar tot timpul pe mess trebuia sa incep eu conversatia sau sa ii trimit eu mesaj prima. Pana la urma nu l`am mai bagat in seama si dupa ce am stat o saptamana fara sa vorbim m`a sunat el laughing Lasa`l in pace si daca insemni ceva pentru el o sa te caute. Daca nu imi pare rau dar nu mai are rost sa continuati relatia big grin

| Beby7 a răspuns:

Eu zic ca el nu-i de tine si ar trebui sati cauti pe altcineva, creca el nu tine asa mult la tine cum tii tu la el, asta e parerea mea

| zoomumba a răspuns:

Uite...eu nu am avut de aface cu asa ceva dar am o mica solutie.
il lasi asa un timp nu foarte lung sa vezi daca continua asa si daca o face nu sunt si cura dar 59, 99 LA SUTA SA NU TE PACA! DAR INCEARCA FARA SA-I ZICI IN FATA (prin gesturile si vorbele care le spui)ca ti nu-ti place sa nu te sune si sa nu imntre pe mess si toate din astea dar putin fa inasa fel cat sa-l doara putin sufleteste si daca esti sigura ca(bine banuiesc si eu )ca nul mai placi a fel de mult fara sa te dai la altii fal gelos.