| alexa_4370 a întrebat:

Ieri ma suna prietenul meu sa ma intrebe unde sunt si daca ies afara. i.am spus ca sunt plecata cu o fata si mi. a spus sa. l sun cand ajung acasa sa iesim.
Cand am ajuns acasa l.am sunat si a zis ca nu mai iese. am zis ok si am iesit cu o prietena. Dupa putin timp ma intalnesc cu el in cartier, el era cu mai multi prieteni.
Nu stiu ce avea dar radeea intruna toti ne uitam mirati la el si el radea incontinuustraight face. comportamentul lui de tot cacatu ma eenrvat si am zis "ce om prost sa mor eu" si am plecat.
Seara intra pe mess si imi spune ca nu mai vrea sa fim impreuna iar eu am zis "nici eu " si a zis ca ramanem amici.
Azi m. a sunat verisoarasa sa iesim afara ca este cu varsu. Am iesit si stateam la o scara si ea l. a intrebat daca o sa ne mai impacam, iar el a zis "DEOCAMDATA nu."
Mie chiar imi place de el si aveam 1 saptamana si cateva zile impreuna.
Credeti ca ne vom mai impaca?
Niste pareri? :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea e sa mai incerci o data.
Daca si atunci se comporta asa, inseamna ca nu merita.
Sa'i dai sansa, ca dupa sa nu te gandesti: " si daca era mai bine?!"
Si daca vezi ca nu mai merge, da'i tu inainte papucii.asa e mai bine

10 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

N-are rost sa te mai ti de el! Daca ti-a facut asta dupa DOAR o saptamana, la ce sa te astepti daca tu iti doresti ceva serios?!

Cauta un baiat cuminte care sa te respecte si sa te merite!

| Zenithf a răspuns:

Tu ai zis "ce om prost", daca iesi cu el acum ti-ai pus eticheta.
Dar totusi, nu stii ce a zis Domnul nostru, sa nu faci pe nimeni prost sau nebun?
Pacea Domnului!

| Razvan a răspuns:

Uite, poate ca acum inca nu intelegi dar oamenii cand se simt bine, indiferent cum s-ar exterioriza ei in acele momente nu trebui sa ii intrerupi sau mai rau sa ii critici.Eu cand rad si imi zice cineva ca rad prea tare/mult, ma cert cu persoana respectivaoh go on
Asa ca, data viitoare nu mai fa de astea.Omul cand e fericit nu trebuie deranjat. Fa ti primul pas spre impacarewinking

| Ирина19 a răspuns:

Nu, nare rost, nu te merita deloc.

| Anileda a răspuns:

Gaseste pe altul.
Ce atata vaicareala pe ala ca nu il placi toata viata, nu observi ca e un fraier? care spune pe messenger sa va despartiti.
Lasa-l si ia-ti altul.
Succes

| alexa_4370 explică:

Alexandra_n96

| LauraOT a răspuns:

Nu ai de ce sa lupti si nu ai de ce sa-ti ceri iertare, pentru ca tu nu ai gresit cu nimic fata de el. El ar trebui sa faca asta.Eu zic sa-l uiti pentru ca nu merita si o sa gasesti o alta pers mai buna decat el pentru ca meriti...Fii fata desteapta si ignora-l chiar daca te doare putin inimoarahappy

| °º•●-♫-aLЭxeL-♫-●•º° a răspuns:

Sfat prostesc dar totusi incer si euhee heefatzi alt prt sa ii faci in ciuda si apoi daca incearca sa fizti din nou prt ins ca te vrea inapoi si daca ep utzin gelos ins ca inca mai tine la tine daca nu lasa-loh go on

| Anghelina a răspuns:

Alexa daca tii la el lupta pentru el cereti iertare, insa daca el nu doreste intelege Tot ce nu se intimpla se intimpla spre bine!

| ionut77 a răspuns:

Nu stiu cati ani alexa dar din propia mea experienta eu zic ca nu te merita si ar trebuie sa-l faci sai para rau ca l-ai lasat trebuie sati cauti pe cineva care sa te merite sa te ibiasca si respecte o femeie, femia trebuie iubita. daca doresti mai multe sfaturi iti pot da mai multe pe adresa de messnger imi lasi raspunsurile si eu iti voi da toate intrebarile de care ai nevoie, orce inttrebare.