| anonim_4396 a întrebat:

Buna all.ieri a fost concursul cel mai bun castiga in vaslui (finala intre licee) si o colega de-a mea a stat langa un baiat foarte dragut pe care nu il cunosc si nu l-am mai vazut niciodata la liceu. eu sunt in clasa a 9-a. m-am indragostit pe loc de el si am intrebat-o pe acea colega daca are curaj sa-i ceara numarul de telefon si ea a zis ca da si chiar i l-a cerut a zis ca cineva din sala vrea numarul lui iar el a zis ca nu poate sa il dea asa. voia sa stie cine il vrea si atunci colega mea a zis sa-mi faca cunostinta cu el dar eu sunt cam timida si nu am vrut. eu stateam pe scaun langa colega mea. am stat noi ce am stat si dupa aceea colega mea mi-a zis ca l-a calcat pe picioare de multe ori si m-a intrebat daca vreau sa fac schimb de locuri cu ea si pana la urma am facut. el se uita cam ciudat la noi cand am facut schimb de locuri si cand m-am asezat pe scaun langa el imi batea inima asa de tare incat imi venea sa ma ridic de pe scaun si sa fac schimb la loc. dar nu am facut pana la urma. imi place foarte mult de el si vreau sa fiu cu el dar nu il vad pe la liceu. cred ca el invata in anexa si nu stiu cum sa dau de el. ce proasta am fost. nu cred ca o sa mai am a doua sansa. trebuia sa fac atunci cunostinta cu el. nici macar nu stiu cum il cheama. nu am idee cum sa dau de el si ce sa-i zic daca il gasesc. voi credeti ca si-a dat seama ca despre mine era vorba(adica, ca eu vreau numarul lui de telefon)?

2 răspunsuri:
| Demonull a răspuns:

Hm nu conteaza ce si-a dat el seama,cauta-l si o sa-l gasesti,o sa incepeti sa vorbiti ca amici,dar sa nu devii deprimata daca raspunsul lu va fi ''NU'', pentru ca esti in clasa a IX-a iar aceste ''iubiri'' de moment sa le zicem, o sa fie destul de dese, In liceu cunosti multa lume, de asta se spune ca e cea mai frumoasa etapa a vietii tongue

| bogdan230 a răspuns:

Cred ca el vroia sa va induca in eroare pentru ca poate si el te placea si cred ca si-a dat seama de prima oara ca despre tine e vorba deoarece cand esti indragostit simti o dragoste reciproca. Funda?(daca e raspunsul castigator)big grin