| DewLoWoofy a întrebat:

Probleme în dragoste. Totul a început când o colegă ne-a făcut cunoştinţă pe holul şcolii. A fost practic dragoste la prima vedere. Am tot vorbit în fiecare pauză, începuse să mă bage în seamă pe facebook. Până într-o zi,când toate acestea deja erau o rutină. Într-un weekend aveam o excursie, la care amândoi participam. Am stat numai împreună, a stat cu mine, ne-am sărutat,am stat în braţele lui, dar nimic mai mult. La un moment dat mie mi s-a făcut rău, chiar când noi dormeam împreună în acelaşi pat, m-a şi învelit.puppy dog eyes. M-am ridicat şi stăteam... S-a ridicat şi el şi m-a întrebat ce s-a întâmplat, i-am spus că îmi e rău şi m-a dus până afară. Am stat pe scările cabanei, deşi era foarte frig. Am stat acolo, şi nu voiam să mai merg în cameră, el mi-a spus că am nevoie de somn şi etc. Până la urmă ne-am dus într-o cameră, şi m-am aşezat într-un pat, el a venit lângă mine. Detalii. În concluzie, el a avut grijă de mine, m-a învelit, a stat doar cu mine şi a încercat să mă facă să mă simt mai bine, şi fiind foarte răcită aveam o voce îngrozitoare, dar el spunea că e drăguţă şi aşa... În fine, după excursie, am mai vorbit,mi-a spus că mă place. Dar într-o zi, deodată, nu ma mai băgat în seamă. Asta a fost pentru mine un calvar,eu fiind obişnuită să fiu întotdeauna băgată în seamă de el. Şi nu am făcut nimic, a doua zi la fel. Am vorbit cu un prieten de-al lui, care vorbise cu el şi mi-a spus că l-a întrebat dacă a mai vorbit cu mine şi el a zis -- CITEZ' Dacă vrea să mă bage ea în seamă,dacă nu nu mă complic, oricum nu o plăceam aşa mult,eram mai mult meeh ' :/. Chiar nu ştiu ce să fac. Eu de obicei nu mă ataşez de băieţi şi aşa dar de data asta parcă e diferit. Nu,nu vreau să vorbesc cu el, nu vreau să clarific nimic. Dar totuşi, cum aş putea să-l uit mai uşor? (Clasa lui e exact faţă în faţă de a mea, şi avem ore cam în acelaşi timp). Help please puppy dog eyes Mulţumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Pai ai doar doua optiuni.

1. Nu il mai bagi in seama, si astepti sa-ti treaca sentimentele pentru el (s-ar putea sa treaca repede, sau mai putin repede).

2. Ai o discutie cu el (nu prin intermediari), il intrebi de ce e asa rece, si in functie de ce raspunde determini daca s-a terminat relatia sau nu.

| tzus a răspuns:

Cauti ceva mai bun si pe placul tau. priveste-i defectele ( toti au) si asa iti dai seama ca nu e acel baiat perfect. stai cu fetele iesi pe afara, invata. Nu are nevoie de atentia ta!

| FRE3wILL a răspuns (pentru tzus):

Tu nu ai prieten, nu?

| DaViDeNkO a răspuns:

Nu pari să ai mulți ani, maxim 16. Ideea este că la vârsta asta ai doar băieți în cap, la fel cum noi doar fete. Îți cauți altu', că până la urmă nu o să te mai intereseze de el. Dacă cunoști alți băieți, mai ieși cu ei în oraș, mai mergeți la un film, una, alta, o să uiți de ăstalalt și ai să vezi că e mai bine așa.