| Mycutsa a întrebat:

Buna all! Sunt cu un baiat si duminica ne-am intalnit, apoi dupa o ora m-a sunat si am mai vb. De atunci nu am mai vb cu el. I-am dat 2 msg ieri, l`am sunat dar nu imi rasp... Inteleg ca este la munca de dimineata de la 8:00 pana seara la 19:30, dar totusi vreau macar in timpul liber sa imi dea un msg, sa stiu ce a facut in timpul zilei. Stiu ca are treaba, dar nu stiu... Ce sa fac? Mi`e dor de el, de vocea lui. L`am sunat si astazi, dar nu mi-a rasp. Vrea sa ii dau un msg, dar nu stiu ce sa scriu in el. Dati`mi cateva idei. Tin sa va spun ca nu este genu` de baiat care sa dea de inteles unei fete ca nu mai vrea sa fie cu ea. Daca nu mai vrea sa fie cu ea ii spune direct. Ziceti`mi ce sa ii scriu in acel msg. Dau fundita.

Răspuns Câştigător
| ioana16 a răspuns:

Mai...nu stiu ce sa zic. cea mai buna idee ar fi sa vb tu cu el intre 4 ochi. dar ai putea sa-i zici in msg cum te simiti cu adevarat. adica...ca te simti data la o parte si putin ignorata, putin suparata ca nu te baga in seama(daca am inteles eu bine ca asa te simti) poate are un motiv intemeiat totusi. poate s-a intamplat ceva. totusi., sa nu te sune deloc e ceva dubios. acum faci cum crezi u mai bine :* mult succes >big grin

3 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, in primul rand nu te impacienta, cine stie care sunt motivele pentru.care nu iti raspunde.Eu zic sa faci o proba, sa vezi daca tie nu vrea sa iti raspunda sau nu vrea cu nimeni sa vb. ori are ceva probleme, e posibil si asta. Poti sa vezi daca nu vrea sa vb.cu tine, astfel:suna-l cu privat, sau mai bine suna-l de pe numarul cuiva, care el nu stie sa vezi daca raspunde si daca iti raspunde, intreaba-l ce e cu el de nu iti raspunde la mesaje si nici macar la telefon. Fara sa stii ce e cu el, nu poti face acuzatii, asa ca mai bine suna-l de pe alt numar sa vezi daca raspunde, daca nu, atunci incearca sa mai suni, sau chiar ai putea sa il cauti, poate e suparat sau a patit ceva, dar oricum sunt sigura ca ai fi aflat daca era ceva si daca nu vroia sa mai vb.cu tine, iti spunea, ma gandesc.
Daca chiar vrei sa ii trimiti un sms, scrie asa:sunt ingrijorata pentru. tine si vreau sa stiu daca esti bine, in plus mi-e dor sa te aud si daca nu ma suni tu, macar raspunde la telefon, daca e ceva in neregula, te-as ruga sa fi sincer, nu te costa sa raspunzi si sa vb.ca un cuplu normal, astept un semn din partea ta, sau macar fa-ti putin timp pentru. a vb.cu mine!

| Gabriella_1938 a răspuns:

Probabil vrea sa vada cat de mult ii iubesti
cat de mult iti pasa de el
stai linistita
sigur te va suna sau iti va da un mesaj cand va avea timp
sau poate nu mai are credit.

| Sice a răspuns:

Duminica v-ati intalnit, azi fiind?
Inteleg ca-ti place de el dar vezi tu, tocmai chestia asta ii fugareste pe baieti, si anume sufocatul asta pe care voi il practicati. Poate si-a pierdut telefonul in casa pe silentios, poate nu are chef de vorba cu nimeni, poate nu are centi, poate sta masa pe telefon si nu-l mai gaseste.Nu conteaza, nu fi stresanta ca o sa iti dea cu flit.