| anonim_4396 a întrebat:

V-am povestit că am o relație cu un băiat din alt oraș. Ei bine, a fost zilele trecute la mine toate bune și frumoase și dintr-o dată vineri îmi zice că pleacă acasă ca vezi doamne a intervenit ceva. Am zis ok, înțeleg de ce nu. Am mers cu el la autobuz, i-am trimis mesaj seara târziu când am ajuns acasă. A doua zi de dimineața la 6 i-am scris mesaj ca bună dimineața și m-o sunat pe la 7 fără 15. Asta era sâmbătă. După m-o sunat tot sâmbătă pe la 11 fără ceva. Ca merge la țară. Am vorbit cu el seara pe la 6 și dupa pauza. I-am scris mesaj pe la 10 și nu mi-a răspuns. Am zis ca sigur are treaba. Duminica i-am scris de dimineață bună dimineața și dacă e ok ca nu mi-a răspuns la mesaj și nu știam. Nimic, îmi da seen. Vorbeam pe WhatsApp, după câteva ore ii scriu totuși ca hei ești ok, îmi răspunde ca da, dar asa sec. După ii scriu ca ce face, îmi da seen, nu-mi mai scrie, azi dimineață i-am scris din nou și nimic. Nici măcar un mesaj. Eu ce sa înțeleg? De ce ma evita? Dacă nu mai voia nimic, nu ma mai suna sâmbătă. I-am scris si azi să-mi zică totuși dacă terminam sau continuam să știu și eu și nimic. Nu vorbește. Ce pot să fac? Nu mai vrea relație cu mine?

18 răspunsuri:
| HadesSs a răspuns:

Cred ca are pe altcineva, eu zic sa il suni si sa il intrebi ce anume vrea, daca are pe altcineva sa iti spune si sa incheiati relatia sa nu va mai chinuiti amandoi.

| anonim_4396 explică (pentru HadesSs):

Nu îl sun ca nu mi va răspunde. Dacă nici la mesaje nu se obosește. Asta e.

| Elena9328 a răspuns:

E un om de.
Un om te iubește exact așa cum ești. Nu te a iubit. Nu te merita! Mergi înainte! Ce e al tău va fi! Crede mă. Eu am 1.50 și am 22 de ani. La început m-am simțit aiurea, când am văzut cum sunt unele. Dar după mi am dat seama că nu totul constă în înălțime. Actualul meu prieten are aproape 1.80 și nu l deranjează.

| anonim_4396 explică (pentru Elena9328):

Da. Si acum mi-a zis ca doar înălțimea l-a deranjat ca în rest sunt ok. Și ca vezi doamne ma bag peste ca i-am văzut mesajele pe Facebook si în telefon. Recunosc ca m-am uitat la mesaje dar nu am văzut nimic ca atunci i-a sunat telefonul și am apucat sa vad. Dar el așa crede ca îi le-am văzut. Nu am zis nimic. A zis ca l-am mințit de două ori... Chiar nu am vauxt nimic. Dar nu am ce sa fac ca nu ma crede. E fix problema lui. Îmi pare rău doar că ăla e singurul motiv pentru care nu vrea să fie cu mine... Eu cred că e doar un pretext.

| Elena9328 a răspuns (pentru anonim_4396):

E un idiot!

| anonim_4396 explică (pentru Elena9328):

Mi-a zis ca pe lângă faptul ca sunt mica de înălțime mai sunt și mincinoasă și curioasă. Și am zis mulțumesc și ca îl las sa si facă viata și a zis sa stau liniștita ca el și-o face cu cine vrea și cum vrea. Și am zis ca m-am referit la faptul ca nu o sa îl mai deranjez ca nu am nici un drept sa comentez... Si mi-o dat seen și nu i-am mai zis nimic. Am șters nr decât sa ma cert cu el...

| Elena9328 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mergi înainte! Sunt oameni destui! Nu ți pierde timpul.
Timpul pierdut nu se mai întoarce.

| anonim_4396 explică (pentru Elena9328):

Da, așa e. Asta e. Nu sunt perfecta. Înălțimea nu e ceva ce pot sa schimb. Ce e al meu e pus deoparte. Dacă el considera ca înălțimea e un motiv, eu zic ca sunt mai multe. Dar asta e. Mai bine acum decât mai târziu.

| UnTipObisnuit a răspuns:

Trimite-i un mesaj "Hei! Vreau sa vorbim!". Dupa care il suni cand vede mesajul. Atunci il intrebi de ce este asa de distant etc.
Succes!

| Laila12Izabela a răspuns:

Eu zic sa-l suni, sa vezi ce este in neregulă, probabil are pe altcineva, barem sa te lămurească, ca sa nu il mai astepti.

| anonim_4396 explică (pentru Laila12Izabela):

Nu mi răspunde. Nici nu mai insist. Probabil am fost doar o pradă și atâta tot. Nu mi mai calc pe orgoliu. Poate doar a jucat teatru. Nu știu. Doar el știe. I-am și șters numărul. Dacă vrea ceva și sa vina cu o explicație, ma caută. Chiar am crezut. A cunoscut-o și pe mama mea, a zis că e ok. Înainte să plece a zis că se va întoarce. Nu știu. A doua am vorbit normal. De ieri toată ziua m-a evitat. Nu ii mai zic nimic decât sa ma blocheze sau sa urle. E alegerea lui. Oricum și-o arătat adevărata față. Dacă după o lună faci așa. Și în plus asta a fost prima dată când ne-am întâlnit. Mie mi s-a părut ok, totul. Era chiar frumos. Dar în ultima zi s-a schimbat. Nu știu.

| Laila12Izabela a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi place de tine. Ai demnitate. Dacă intr-adevar vrea o relatie cu tine te va cauta. Si nu fi tristă, sunt mulți băieți ca el, va veni si băiatul potrivit pentru tine.

| anonim_4396 explică (pentru Laila12Izabela):

Am reușit pana la urma sa vorbesc cu el. Si mi-a zis motivul pentru care nu mai vorbește cu mine. Ca sunt mica de înălțime. Eu am 1.55 și el are 1.89
Eu la început când am început sa vorbim i-am zis ca sunt mica de înălțime.Dar acum când m-a văzut se pare ca nu mai vrea. A zis ca parca se duce cu copilul pe strada.Ma doare..plâng într-una... Pt ca nu e prima data când cineva nu vrea sa fie cu mine din cauza la înălțime.Si primul prieten tot asa. Zicea ca suntem ca tanda și mandacrying). Asta ce sa fac merg mai departe.

| Laila12Izabela a răspuns (pentru Laila12Izabela):

De curiozitate Eva, cati ani?

| Laila12Izabela a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi e un idiot si eu sunt mica de înălțime, iar majoritatea prietenilor mei (băieți), nu au nicio problemă. Uita de el. E un idiot. Știa de la bun început că esti mica de înălțime, tu ti-ai facut datoria, ai fost sinceră cu el mereu.

| anonim_4396 explică (pentru Laila12Izabela):

24 de ani.

| anonim_4396 explică (pentru Laila12Izabela):

Poate asta cu înălțimea a fost doar un pretext. Eu i-am spus ca sunt mica de la început. Pentru că știam că o să mă întrebe. Poate a fost doar un pretext de a nu fii cu mine. Nu mă doare faptul că nu mai vorbim sau asa că oricum a fost doar o lună, dar mă doare faptul că vezi doamne aș fii mai mică decat el. Dar când s-a culcat cu mine nu mai conta? Normal că ceva nu i-a plăcut că a mers prea repede acasă, și dacă chiar era www are problema înălțimea putea sa mi zica a doua zi sau pe drum nu după ce doua zile ma eviți...

| Laila12Izabela a răspuns (pentru anonim_4396):

O sa treci cu bine peste asta! Esti o femeie puternică.