| MaraMărr a întrebat:

Buna all! Sunt la liceu si imi place de un baiat[nimic iesit din comun]dar nu stiu cum sa'i atrag atentia Eu stiu ceva lucruri despre el dar el nu stie nimic despre mine, sau daca ma cunoaste.Sta cam pe aceeasi strada cu mine[Doamne multumesc] dar el mege prin spate cu baietii si nu am mers niciodata acasa impreuna.Mai concret intrebarea este : Ce pot face ca sa'i atrag atentia, fara a vorbi cu el in cel mai bun caz eu sunt cam timida. ['mesc si funda]

4 răspunsuri:
| dreamgirl16 a răspuns:

Eh uneori un mic accident unui baiat ii poate atrage atentia asupra unei fete sa zic asa.firave si sensibile:X Si iti da tie ocazia sa ii multumesti si sa faceti cunostintsa, iar acelasi accident se mai poate intampla o data[pentru a te tine minte si pentru a avea dc sa radeti uneorilove struck] insa la distantsa fata de el mai mare decat prima data ca sa nu suspecteze cv, intelegi:X? Asa si ce stiu eu.incearca sa rogi niste prt sa vina cu tine pe acolo pe unde merge el...si sa treci pe langa ei.sa te faci ca te grabesti si cand esti pe langa ei sa iti saluti prt discret cu papa ne vdm maine astfel incat el sa te auda si sa ii atragi atentia asupra vocii tale, firavitatii tale si restul va vedea el din spatesmug:Xlaughing Iar la scl cateva privirii...asa de 5 seclove struck privirea spune totu, de ex eu anul asta cand am fost la mare, aveam in fata mea pe plaja un francez dragutsel cu ochi albastri:X sunt topita dp ochii albastri[dar nu ca si dp ochii mei caprui ce ii am akas(iubirea mea:X)] asa si obs ca se tot uita la mine si m`am uitat si eu la el nu mai mult de 5 sec si am zambit piclove struck dp cateva minute a parasit plaja si cand a trecut pe langa mine la putina departare mi-a zambit larg si mi-a facut cu mana:XSi numa ne-am privit, at mi-am dat seama ca multe se pot citi intr-o privire, face cat o mie de cuvlove struck

| zuzu a răspuns:

Ceva asemanator e la mine acum happy

| Yukari a răspuns:

Poti incerca sa stai mai mult pe langa clasa lui sau sa "te impiedici" de el pentru ca "nu te-ai uitat pe unde ai mers" sau sa-ti cada caietul in fata lui si in felul acesta sa faceti cunostinta.
Multa bafta:*!

| radugolgolut a răspuns:

Te caci intr-o punga (de preferat punga de hartie)te duci la el la usa o pui pe prag ii dai foc, bati la usa, dar nu trebuie sa fugi, ca sa te vada ca u ai facut-o.100%o sa ii atragi atentia