| DayanaDya a întrebat:

am 14 ani si sunt inalta, cam 1.67 si mereu vad pe strada fete mai mici ca mine, care au prieten, adica fetele inalte atrag baietii mai putin sau. poate n-am eu acel ceva, "scantei" care sa dea drumu la ceva, acum nu vreau raspusuri gen :" dar esti inca mica, mai asteapta" adica, as vrea sa am pe cineva aproape de mine, la care sa'i pot spune tot, findca acum in ziua de azi, toata lumea e prea falsa chiar si prietenele mele, si nu stiu simt nevoia sa imi fac un prieten, dar nu cred ca am sanse, findca nu sunt cine stie ce frumusete si nu sunt populara, sunt mai timida si putin cam distanta, as vrea sa-mi dati niste sfaturi, dar sincere, nu in bataie de joc.

9 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Nu conteaza daca esti inalta,slaba, pana la urma toata lumea are preferintele ei.

Mie unul imi plac fetele exact ca tine, mai timide, mai retrase, cu care poti sa vorbesti ceva fara sa afle tot orasul.
Banuinesc ca tine de personalitatea fiecaruia.
Tu fi tu insuti, cu toate ca suna cliseic dar nu merita sa te schimbi pentru nimeni, niciodata.
Incearca sa te inconjori de persoane care au aceleasi interese ca tine si cu care te intelegi bine ..si cu timpul o sa iti faci un prieten.
Important e sa gasesti pe cineva care te place asa cum esti.
Niciodata nu e bine sa te schimbi pentru cineva.

Apache
| Apache a răspuns:

Eu ti-am spus lucrurile din perspectiva mea...

Tu probabil ca gandesti altfel.

| ralukuu a răspuns:

Scumpa trebuie sa fii mi tupeista.
In ziua d eazi nu prea faci nimic fara tupeu(asta nu inseamna ca trebuie sa fii nesimtita).
Fii mai bagareata!
pe mine muzica m-a facut asa.
Ascult muzica la maxim (nu totdeauna) in fiecare zi.
Nu trece o zi fara sa cand sau fara sa ascult muzica.

| DayanaDya explică (pentru ralukuu):

Sunt si tupeista, dar cand e vorba de baieti sunt timida, apoi mereu am incercat sa-mi stapanesc emotiile cand era sa vorbesc cu un baiat dar nu prea pot oh go on

| ralukuu a răspuns (pentru DayanaDya):

Offf!
Eu nu sunt asa!
Oricum nu trebuie s aiti pierzi sperantele.
Nu prea stiu ..eu am devenit asa. datorita faptului ca stau mai mult timp cu baietii si fetele.
Vorbim, glumim, etc.
Oricum.o sa te destinzi tu mai incolo!

| Laviniargint96 a răspuns:

Zici ca ai 1.67 esti bine pentru varsta ta,fi mai optimista in ceea ce priveste baietii, cine te place te place asa cum esti, totusi numai fi asa distanta, incerca sa comunici cu mai multa lume, colegi..schimbati vestimentatia, genul de muzica, nu stiu ceva care sa te faca sa te simti mai bine si mai increzatoare in pielea ta te pup

| WildS0ul a răspuns:

Tu vorbesti?! Parca ma vad pe mine (ma rog..eu am tupeu tongue) dar cateodata sunt super descurajata si ma simt singura... Am 15 ani 1, 63 si nu am avut vreodata un prieten. Si sa stii, inaltimea ta chiar nu conteaza. Am in clasa fete care au 1, 70 -1, 75 si au avut sau inca mai au prieten. Nu stiu ce sa iti spun, si eu trec prin EXACT aceleasi lucruri..prieteni..nu am. adica ma prefac doar ca as avea, pentru ca toti ma tradeaza la un moment dat, deci mai bine ii ascult, le pastrez secretele, dar eu nu le mai spun nimic pentru ca pe nimeni nu intereseaza cu adevarat, ei vor doar sa aiba ceva de castigat din ce le spui tu. Baietii sunt foarte porci in ziua de azi si rar mai gasesti tipi tandrii si care sa te iubeasca si sa nu isi bata joc. Singurul lucru cu care pot sa te ajut e sa te sfatuiesc sa fii tu cat mai draguta(sa ti se para tie ca esti draguta) si lumea te va placea tongue eu sunt foarte complexata de mine, dar in zilele in care mi se pare ca arat mai bine, lumea chiar ma apreciaza si imi spune : ce bine arati azi, sau mai stiu eu rolling on the floor Increderea de sine conteaza. Si pana la urma singura nu o sa mori, stai calma! happy Bafta sa gasesti pe cineva si nu mai fii trista ca baietilor nu le plac imbufnatele :* >big grin

| DayanaDya explică (pentru WildS0ul):

Daalaughing ai dreptate, si multumesc:* pentru sfat o sa incerc sa'l urmez happy

| StereaCosmin a răspuns:

Pentru varsta ta, inaltimea este normala si crede-ma ca iti vei face prieten doar ca trebuie sa fi putin mai tupeista. Si nu este adevarat deloc ca fetele inalte atrag mai putin baietii. Cine se uita la "forme" nu te iubeste cu adevarat vrea doar sa se dea mare si tare.
Incearca sa fi si tu putin mai rebela (dar asta nu inseamna ca trebuie sa te bati cu altii laughing) ). Sper ca te-am ajutat. Bafta!