| nessa98 a întrebat:

Am 14 ani si imi place de un baiat de 16. Noi practic nici nu ne cunoastem...si nici nu ne salutam sad.iar eu m-amindragostit ca nebuna. Am ochii caprui, par brunet, sunt cam slabuta de felul meu...frumusicahappy
Nu stiu cum sa ii atrag atentia ca sa ne cunoastem.,am citiva cunoscuti la el in clasa, dar nu prea am multe cu ei in comun, n-avem ce vorbi.
Mentionez ca sunt cam timida, dar totusi prietenoasa.
Am nevoie de ajutor!
Funda:*

5 răspunsuri:
| Izomer a răspuns:

Cam asa sunt si eu... timida de fel.
Am fost si eu pusa in situatia ta.
La inceput, nu ne cunosteam. Mai intai mie imi placea de el, el nestiind. Vazand ca nu reusesc sa-i atrag atentia, am renuntat.
Acum, e exact invers. A inceput sa ma caute el. Dar...
Prin mesaje etc, vorbeam ore in sir dar face to face, abia daca scoteam doua cuvintele. Cand treceam unul pe langa celalalt, nici nu ne priveam in ochi.
In fine, ma cam lungesc cu vorba laughing
Tot ce vreau sa spun, e sa nu i te bagi pe gat, cum se spune pentru ca risti sa te urasca. Ia-o usor, intreaba-i pe cei ce il cunosc, ce ii place sa faca. Poate aveti unele lucruri in comun.
La noi, la inceput a fost handbalul ..mda laughing
Tot ce vreau sa spun, e sa nu te arunci prea tare.
Sper ca ai inteles.

| nessa98 explică (pentru Izomer):

Mersi de sfat! Si eu as vrea sa vb cu el...dar uite ca id-ul de mess poate i-l aflu, dar credc ca nu o sa ii scriu eu "buna"....nu sunt genubig grin el trebuie sa imi scriebig grince as putea face?big grin

| LaurC a răspuns:

Eu te-as sfatui sa te duci pur si simplu la el, si sa-i zici "hei". Nu ai nimic de pierdut. Adica, preferi sa stai cu sentimentul asta in tine? Eu zic sa risti, fiindca asa iti vei da seama daca merita sau nu.

| nessa98 explică (pentru LaurC):

Nu sunt eu asa spontana happy

| lunitzza a răspuns:

Pei parerea mea este sa vb cu un cunoscut de al tau din clasa lui sa iti faca cunostinta cu elhappysi dupa ce iti face cunostinta cu el mergi si te bagi cu el in seama si tot vorbiti si iti dau un sfat: nu fii timida ca in felul asta nu o sa poti vb cu el.si baietilor nu le place fetele timide! o stiu din propria experientahappysi dupa ce trece un pic de timp si va cunoasteti mai bine ii spui ce simti cu adevarat pentru el si il intrebi daca iti impartaseste si el sentimentele! cel putin mie mi-a mers...:*happymulta bafta:*