| roxanaaaghrr a întrebat:

Hei! Imi place de un baiat de la mine din clasa doar ca nu stiu cum sa fac sa-i arat asta...sunt timida si nu ma simt in stare sa ii spun asta..Mergem in fiecare zi acasa impreuna de la liceu dar presupun ca ma vede doar ca o simpla prietena ce ar trebui sa fac sa-i atrag "atentia" sau sa-l fac pe el sa vina la mine?

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Nu ai niciun motiv sa exagerezi, intelege ca daca baiatul era interesata de tine facea el primul pas spre tine, asa cum este normal. Tu nu trebuie decat sa te faci vazuta cat mai des in anturajul lui, in calea lui, dar cu masura.

2 răspunsuri:
| Awesom a răspuns:

Daca sunteti in aceeasi clasa, mai ales relatia intre doi colegi nu merge.Been there, done that.Dar daca vrei sa afle ca esti interesata, da-i un semn, daca e interesat il va urma, daca nu nu.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Ia-l de mana, ia-l in brate, alinta-l, nu e chiar atat de dificil, cauta un moment in care sa fiti doar voi 2, si nici asta nu cred ca va fi dificil, presupun ca sunteti singuri cand mergeti spre casa, iar daca nu sunteti, trimite-i la plimbare pe ceilalti laughing