| Jose21 a întrebat:

Buna all. Urmatoarea mea intrebare poate nu are raspuns din partea voastra pentru ca nu aveti cum sa stiti exact situatia dar pe scurt:de mai bine de un an nu am mai vorbit, vazut sau auzit cu baiatul de care sunt indragostita si in prezent da ma mai gandesc la el, nu vreau pe altul, nu stiu ce sa fac sa il pot uita pentru ca nu pot.Asa ca as vrea o parere de la voi:daca ii vorbesc pe facebook (abia mi-am redeschis contul)ar fi neindicat pentru mine ca fata sa il caut sau sa trec peste orgoliu si toate astea si sa vad cum o sa fie sau daca macar o sa raspunda.As putea macar sa il salut si sa il inreb ce mai face. Posibil sa ma fi exprimat gresit si poate sunt eu obsedata dar daca e asa dati-mi un sfat ceva.Ms si o seara faina tuturor.PS:am 20 de ani(si faptul ca la varsta asta nu pot trece de asa ceva ma terifiaza)

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu cred ca ai 20 ani...

| relian a răspuns:

Daca tipul in cauza este sau arata cel putin ca barbat fatal mortal ia-ti gindul.Cu siguranta arata bine la fata si de aia esti disperata dupa el.Insa lui nu-i pasa de tine daca asta vrei sa stii.Deci nu o fa pe catelusa ca nu da bine.Cautati altu si nu mai sta singura.Din cauza ca stai singura e si normal sa te gindesti doar la ala ce l-ai avut si cum ala a fost singurul normal ca doar la el te gindesti.Cauta sa iti faci prieteni si alt iubit si o sa vezi ca dupa o sa te miri tu singura cit de naiva ai fost.Si poza de la profilul tau de unde o ai?

| sori88 a răspuns:

Stiu ca e
greu si ca doare si ustura, majoritatea
a trecut prin asta
si eu am suferit ca un caine otravit
dupa o despartire insa mi-am invatat
lectia si am inteles ca viata e ca...o
calatorie cu liftul - cateodata in sus,
de cele mai multe ori in jos si pentru
ca sa iti fie bine, cateodata trebuie sa
iti fie rau - altfel cum am putea sa
apreciem binele?
orice am zice noi aici, alegerea e la
tine: TU alegi sa iti fie asa cum iti este si nimeni nu te poate ajuta mai mult decat te poti ajuta tu pe tine insati