| Jose21 a întrebat:

Buna all. Urmatoarea mea intrebare poate nu are raspuns din partea voastra pentru ca nu aveti cum sa stiti exact situatia dar pe scurt:de mai bine de un an nu am mai vorbit,vazut sau auzit cu baiatul de care sunt indragostita si in prezent da ma mai gandesc la el, nu vreau pe altul, nu stiu ce sa fac sa il pot uita pentru ca nu pot.Asa ca as vrea o parere de la voi:daca ii vorbesc pe facebook (abia mi-am redeschis contul)ar fi neindicat pentru mine ca fata sa il caut sau sa trec peste orgoliu si toate astea si sa vad cum o sa fie sau daca macar o sa raspunda.As putea macar sa il salut si sa il intreb ce mai face. Posibil sa ma fi exprimat gresit si poate sunt eu obsedata dar daca e asa dati-mi un sfat ceva.Ms si o seara faina tuturor

5 răspunsuri:
| iiSceneXX a răspuns:

Buna.
Daca tu ai niste sentimente pentru un baiat, eu zic sa discuti cu el.
Pentru inceput ia-l incet, usor. Apoi distinzi atmosfera sa vezi cum reactioneaza, si cand vei considera ca e momentul oportun, sa-i spui usor ca il place, ca iti place compania lui. Multa bafta

| neutrino a răspuns:

De salutat il poti saluta si poti schimba doua-trei cuvinte banale cu el. Apoi, daca el va fi interesat de tine, va incerca sa te contacteze, daca nu, las-o balta!

| Danysan a răspuns:

Eu zic sa iti vezi de treaba ta -o sa pari o mare disperata! O sa te foloseasca si apoi o sa te arunce ca pe o carpa-nu veti pricepe niciodata ca un baiat daca a zis pas odata, a doua oara veti devenii pentru el doar obiecte de tras in teava!-Asa sunt baietii-stiu ce vb si daca ti cont de asta m-as bucura!

| varcolaccc a răspuns:

Daca nu risti nu castigi si asa nu vei trece peste orgoliu. Sti cum se zice : Ramai cu orgoliu. Acum am o perioada care sunt rau cu fetele : deci din partea mea lasa-l in pace si suferă din dragoste laughing

| ImiUrascViata a răspuns:

Buna am vazut intrebarea ta si daca vrei sa discutam mai amanuntit(sa te ajut adica -.-, daca vrei bineinteles) adauga id-ul acesta de mess bogdandumi00 e si de skype. Asa ne intelegem mai bine si banuiesc ca mai s-au intamplat mai multe lucruri intre voi 2 tongue prin convorbiri.