| Aѕнℓєу♥ a întrebat:

Buna allz.Am o mica problema big grin.
Prietenul meu vrea sa faca dragoste cu mine, i'am spus ca nu pot s'o fac ca mi-e frica si ca sunt mica.Il iubesc enorm am aproape 7 luni cu el, si el ma iubeste mi-a dovedit.Nu stiu ce sa fac, si parintii mei nu au incredere in mine si s'ar putea cand am s'o fac sa ma duca la ginecolog.Nu stiu cum sa fac sa mai aiba incredere in mine.Ma tot intreaba daca sunt pregatita, stiu ca o sa-mi spuneti ca sunt prea mica, dar il iubesc mai mult decat viata mea.
Si nu vreau sa ne despartim.Am uitat sa mentionez ca amandoi suntem virgini.
Multumesc anticipat.

11 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, dupa parerea mea eu cred ca ar trebui sa mai astepti, esti cam mica pentru.sex.Ai timp sa iti incepi viata sexuala, stai linistita.
Ai 14 ani, nu te grabi ca nu cred ca esti pregatita nici fizic si nici psihic.Prietenul tau cati ani are? E major cumva sau e cam de varsta ta?
Oricum nu iti distruge copilaria, ar trebui sa mai astepti vreo 3-4 ani ca sa fi dezvoltata din toate punctele de vedere, in plus exista multe riscuri in caz ca nu stiai.Trebuie sa fie suficient de matura pentru.ca sexul implica si responsabilitati. Poti sa te alegi cu o sarcina nedorita, care la 14 ani cred ca ar fi naspa, ma intelegi... apopi diferite boli care sunt foarte aiurea, unele chiar mortale.
Nu e de jucat cu asta si mi se pare aiurea ca la varsta ta sa faci acest pas.Lasa sexul ca ai timp, nu te grabeste nimeni, ai toata viata inainte.Prietenul tau daca te iubeste, te va astepta si va intelege ca inca nu e cazul. Daca nu te intelege inseamna ca nu tine suficient de mult la tine.Gandeste-te la sanatatea ta, la viata ta, la parintii tai ca daca afla nu cred ca iti va pica bine.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Într-adevăr, eşti cam mică. Asta e corect şi incontestabil.
Ceea ce contest eu, însă, este la ce mama naibii îţi trebuie prieten având în vedere aspectul evident că nu eşti în stare să oferi totul într-o relaţie?!
La fel, la ce mama naibii îi trebuie prietenului tău o fată de 14 ani pe lângă el.
Măi fetelor, dacă ştiţi că nu sunteţi în stare de asta, nu mai umblaţi după băieţi decât atunci când ştiţi că din partea voastră totul e absolut în regulă pentru o relaţie!
Una-două ca tine şi îndată ajunge misogin.
Nu-i destul că femeile rareori ştiu exact ce vor, mai dai şi peste una care te ţine (justificat în cazul tău - nejustificat de cele mai multe ori) enşpe mii de ani până te urcă pe culmile fericirii... ei... apoi să vă mai miraţi de ce există misogini.
Salut!

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Dacă tu spui că eşti prea mică asta înseamnă că ai o vârstă sub 18 ani. La anii tăi, riscul de cancer de col uterin e mult mai mare dacă-ţi începi viaţa sexuală de pe acum! Deci ai grijă, să nu regreţi. E normal ca să nu fi pregătită, spune-i prietenului tău că îţi doreşti să mai aştepţi şi trebuie să înţeleagă. Dacă te iubeşte va înţelege. Cât despre părinţi tăi e oarecum normal să nu aibă încredere, eşti adolescentă! Baftă!

| shtephie a răspuns:

Nu o face daca nu te simti pregatita! Daca te iubeste te va astepta, daca insista da-i papucii ca inseamna ca numai pentru sex te vrea!

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Bună.
Din cîte am înţeles, ai 14 ani şi eu consider că eşti mult prea mică pentru a'ţi începe viaţa sexuală de acum.Nu te grăbi, mai ai foarte mult timp pentru asta.
Să ştii că dacă un băiat te iubeşte cu adevărat nu te presează şi te aşteaptă pană eşti pregătită, mai ales că ai doar 14 ani. Dacă se desparte de tine din cauza asta stai liniştită, nu te iubeşte dacă face asta, deci nu ai pierde nimic.
Tu trebuie să o faci atunci cînd vrei asta cu toatp fiinţa ta, cînd nu îţi e frică de ce spun părinţii, de absolut nimic, cănd eşti f bine informată despre acest subiect.

| alone a răspuns:

Daca si el t iubeste la fel d mult nu o sa se desparta d tine pentru ca nu esti pregatita

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-ai mentionat un detaliu esential, respectiv varsta. Daca ai sub 16 ani este bine sa astepti. Iar daca ai sub 15 ani nu trebuie sa acepti deloc, conform Codului penal, art. 198, relatiile sexuale cu o minora sub 15 ani, chiar daca au fost consimtite de aceasta, constituie infractiune, care se pedepseste cu inchisoare de la 3 la 10 ani. Fata de cele aratate eu zic sa mai asteptati. Numai bine!

| aangelia a răspuns:

Daca spui ca esti mica inseamna ca ai intre 13 si 16 ani asa i?
daca iti doresti sa o faci, fa-o si nu cred ca mama ta te va duce la ginecolog

| Noir a răspuns:

Daca tu crezi ca esti pregatita fizic dar mai ales psihic atuc fa-o. Daca nu mai asteapta si explica-i prietenului tau cu frumosul si sunt mai mult decat sigura caca va intelege daca si el este virgin.moot succes:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum spune si ce varsta ai si te putem ajuta!

| robertson a răspuns:

Spune-i in felu urmator : o relatie poate fii bine intemeiata si daca nu intretineti raporturi sexuale, distrati-va in alt mod, faceti diferite chestii, vorbeste cu el serios odata si spune-i in felu urmator : iubitule sincer eu nu sunt pregatita absolut deloc acum, daca vrei sa ma accepti e ok, te rog sa ma intelegi! sper ca ti-am fost de ajutor :d bafta by Robs