| INeedHelpNow a întrebat:

Am 12 ani(fac 13), 1.60cm si 40 kg.Am o problema, toti din clasa imi spun ca sunt frumoasa )la fata) dar prea slaba si nu am forme. Mananc mult la pranz si la cina, (micul dejun nu il prind ca ma trezesc la 11). Am o sansa sa ma ingras sau nu reusesc pentru ca nu i-au micul dejun? Va rog ajutati-ma nu mai suport sa mi se spuna ca sunt slaba. Dau funda, Help me please

Răspuns Câştigător
| studenta a răspuns:

Stai linistita eu la 1.64 m, in clasa a VI-a adica la 13 ani, aveam 32kg si acum la imediat 21 de ani am 58kg la 1.75m. Atata timp cat esti sanatoasa, e ok. Vei pune pe tine cateva kg. mai incolo pe la 19-20 de ani. Eu cel putin asa am patit. Iar comentariile celor din jur ignora-le. Oricum peste cativa ani vor ramane gura-casca cand vor vedea ce domnisoara frumoasa s-a facut din tine, crede-mawinking

6 răspunsuri:
| Andr3 a răspuns:

Mai bine sa ti se spuna ca esti slaba (dar sa nu devi anemica sau anorexica ) decat sa te ingrasi si sa nu mai faci fata kilogramelorwinkingeu aveam o colega cand aveam 13 ani care era la fel... micuta si slabutza, avea 1 m 58 si 32 kg.si ea se considera perfecta asa si noi doream corpul ei.asa ca nu te sfatuiesc sa te pui pe ingrasat.atata timp cat esti sanatoasa este bine, iar eu zic ca la ilantimea ta este okwinking

| RainingBlood a răspuns:

Mananca cate o masa in fiecare seara pe la 23 (atunci se depun cel mai mult grasimile) si mananca pana simti ca esti plina, altfel ti se micsoreaza stomacul si nu o sa mai poti manca si slabesti mai mult.

Cat despre forme mai astepta pana la 14-15 ani o.O

| barbie5 a răspuns:

Lol...eu am 16 ani, 1.70 si 48 de kg,sunt slaba si formele nu-s chiar super,n-a ce s afac, m-am impacat cu gindul
p.s maninc foarte mult, si natural happy

| studenta a răspuns:

Stai linistita eu la varsta ta aveam 1.64m si 32kg. Iar acum la aproape 21 de ani am 58kg si 1.75m. Atata timp cat esti sanatoasa, e ok.Cat despre comentariile celor din jur nu le baga in seama. Oricum peste cativa ani vor ramane gura-casca cand vor vedea ce domnisoara frumoasa s-a facut din tinewinking Si eu in aceeasi situatie em fost si stiu cum e happy

| INeedHelpNow explică:

Am ajuns Anemica...

| JustSnd a răspuns:

Nu ai de ce sa-ti faci griji. esti in perioada de crestere si e normal sa nu reusesti sa te ingrasi. Nu trebuie sa te complexezi pentru asta. linisteste-te si ai grija ce iti doresti. Mai incolo nu vei mai putea scapa de kilograme.