| anonimul13 a întrebat:

Buna am 12 ani si am o pr :

Cand aveam 6 ani ma masturbam dar nu-mi ieasea nimic m-a prins mama intr-o zi ca ma uitam la Tv la filme XXX m-am oprit pana acum de la inceputl luni aprilie am inceput sa ma masturbez iarasi in fiecare zi am tinuto asa pana pe dat de 11 cand m-am aptinut 3 zile si iarasi am facut-o apoi am reusit sa ma abtzin 10 si iarasi m-am masturbat vara asta m-am chinuit ma pot abtzine 5-12 zile iarasi o fac luna asta m-am abtinut pana azi cand m-am masturbat iarasi azi si m-am uitat si la porno va rog imi puteti da sfaturi? Cred in Dumnezeu si in fiecare noapte ma rog la el sa ma pot opri de fapt uneori nu ma masturbam ma gandeam la prosti si ejacualam va rog vreau sa nu-mi mai fie mintea la prosti dati-mi niste raspunsuri.

24 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Fa sport ca sa te tina ocupat si sa nu ai timp sa te gandesti la masturbare.

| Derye a răspuns:

Fa sport omule. Eu acum sunt transpirat tot si epuizat, si crede'ma ca fix de masturbare am eu chef.
Fa sport. Mult sport.

Eu am fugit sa ma spal. Bafta la sport.
SPOOORT. mult mult sport.

| Zady a răspuns:

Iti spun ca masturbarea este cat se poate de normala.prin ea ajungi sa te cunosti pe tine insati. cred ca cu totii am facut asta.isa nu trebuie sa exagerezide 2 ori pe saptamana e mai mult decat suficient

| shtephie a răspuns:

De la 6 ani stiai de filme porno?!?
Yo la 6 ani ma jucam cu papusile, habar nu aveam de asa ceva!
Sfat: Nu te mai uita la filme porno pentru ca te imbolnavesti psihicwinking, nu te mai masturba si roaga-te la Dumnezeu sa nu te mai gandesti la aceste lucruri!

| εїз a răspuns:

La 6 ani tu te masturbai? Cum să ejaculezi la 6 ani?
Normal că nu ai cum, depinde. Şi este ceva normal să te masturbezi, dar nu chiar zilnic, nu este vorba de Dumnezeu, orice băiat la rândul lui s-a masturbat, nu este o crimă.

| Dobitoc a răspuns:

Ma stai linistit ma ca nu e grav sa te masturbezi.Fiecare om la momentul lui se masturbeaza.

| Maddu a răspuns:

Ce raspunsuri? la 12 ani? La 6 ani te masturbai la 6 ani ma jucam cu papusile si luam nisip cu lopetica si galetutahee heeNu te condam din contra ai grija de tine pentru ca incepe sa fie o obsesie pentru tine. O faci din placere? Atunci du-te la un psiholog ceva te poate ajuta sa treci peste sau macar abtine-te pana te hotarasti sa iti incepi viata sexualawinkingEu nu am facut nimic pana acum si nici nu vreau. Dar Daca faci de mica chestia asta e cam greu sa te stapanesti.Nu exista nu Pot exista nu vreauwinkingNoroc.

| Cronki a răspuns:

Salut @anonimul13! Eu cred ca ai prea mult timp liber la dispozitie! Te plictisesti cumva, de cobori mana acolo jos, atat de des? Pana si tu realizezi ca ceea ce faci nu e prea bine si cu toate astea nu gasesti puterea interioara(vointa) ca sa renunti la acest obicei! Nu da importanta la ce spun: @Gloss si @wacko daca ei se masturbeaza de 2-10 X pe saptamana e treaba lor nu si a ta!
Prin masturbare scade nivelul de testosteron(principalul hormon masculin). Un nivel scazut de testosteron poate duce la probleme diverse, cum ar fi: atrofierea muschilor, demineralizarea oaselor, atrofierea penisului, dispunerea grasimii de rezerva dupa un tipar feminin(talie, coapse), depresie, scaderea capacitatii de concentrare, insomnii, diminuarea libidoului, impotenta, sterilitate.Adevarul e ca perioada modificarilor fizice si psihice incepe cu 10-11 ani si se termina 18-21.Ai grija de tine!

| JuStKid a răspuns:

Salut. mi se pare o prostie. hormonii pentru reproducere la baieti apar la 12-13 ani. asa ca n-ai cum sa ejaculezi u la 6 ani. nici nai erectie. mai bine iti vezi de copilaria talaughing. o sa ai timp berechet apoi. uitate la desene bftawinking

| sufletranit_5626 a răspuns:

Nu te mai juca cu puta ca nu o sa-ti mai "mearga"
cand o sa vrei sa te _uti, nu o sa poti, o sa iti moaralaughing crede`ma.intreaba pe cine vrei

| Anonim_6457 a răspuns:

Puu`! La 6 ani faceam pishu pe mine incarolling on the floor si u te masturbaistraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ştii... nu există babă frumoasă şi băiat cuminte. Faptul că unii băieţi se pot abţine de la masturbare este adevărat. Dar nu se poate aşa dintr-o dată, ci cu mult efort. Este ca un reflex (o dată ce începi să-l practici) la o perioada de aproximativ 1 săpt. când se acumulează anumiţi hormoni simţi că nu te poţi stăpânii. La un interval de timp nimeni nu interzice masturbarea (2-3 ori pe lună - din punct de vedere medical) dar dacă este în exces este dăunătoare - pentru că produce disfuncţii erectile (impotenţă), ejaculare precoce, creştere a nivelului de estrogeni în sânge şi alte neplăceri, printre care şi slăbirea memoriei şi dificultăţi la concentrare. Atunci când oamenii se masturbează se produc convulsii puternice asemenea celor din cadrul epilepsiei. Majoritatea muşchilor se contractă şi în plus se eliberează şi oxitocină, prolactină, serotonină, actilcolină în fantele sinaptice ale neuronilor - de aceea apare şi acea senzaţie de bine generalizată. Ei bine, acest reflex (al masturbării) incepe să scadă în intensitate după o perioadă de aproximativ 40 zile în care nu mai este practicat. Pe perioada în care vrei să te abţii, încearcă pe cât posibil să nu mânânci mâncăruri grase, condimentate şi iuţi. Mânâncă multe fructe sau cereale. Sunt lucruri dovedite sţiinţific din punct de vedere al alimentaţiei. Estrogenii favorizează impulsurile acestea, iar testosteronul este cel care le reduce (de aceea e nevoie şi de sport). Cu multă voinţă se poate să te abţii pentru mai mult timp.
Sunt foarte utile şi rugăciunile (lucru dovedit de cercetători) pentru că ne liniştesc şi reduc cantitatea de stimuli care ne-ar putea provoca masturbarea. Roagă-te la Dumnezeu cu mai multă credinţă şi vei vedea rezultate.
Deasemenea... te sfătuiesc să nu mai priveşti filme pornografice pentru că astfel îţi pierzi timpul, sănătatea şi copilăria. Credemă... mai mult te-ar ajuta niste desene cu Tom si Jerry. Să sţii că erecţia se poate obţine si prin atingerea organelor genitale sau prin simplul fapt, ca te gandesti la lucruri porno sau vezi poze xxx.
Incearcă să eviţi inclusiv cuvantul masturbare. Si orice faci, să nu te mai gandesti la ea si nu vei mai simti acea poftă.
Dumnezeu să te aibe în paza sa!winking Să fii iubit! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici sunt parintii de vina ...cum dracu sa te masturbezi la 6 ani 0. 0 la 6 ani ma jucam cu masinute ma jucam in curte cu mingea si la 10 eram adormitstraight face. Filme la tv puteai sa vezi doar noaptea deci parintii is de vina ca nu te verificau ce faci, daca te uitai la PC toti parintii is de vina ca la 6 ani sunt altele mai bune de facut decat PC daca te uitai pe dvd tot parintii si de vina ca lasau la indemana ta asemenea filme totusi ai sa scapi odata de obsesia asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te ma baiatule la psiholog urgent! Vb serios

| AntoniaOrman a răspuns:

LOL! La 6 ani te masturbai? Ce copii...Eu la 6 ani ma jucam cu papusile si poneii si ma uitam la Mickey Mouse. straight face Acum am 15 ani si inca ma uit din cand in cand la desene.

| DolceKiss a răspuns:

A...sunt fata si ți-o spun sincer.Nu mi-as face un prieten obsedat de chestii de astea.Gandeste -te la ce ți-am zis.

| CheetahQueen a răspuns:

Daca ai vointa si vrei sa te bucurii de viata si sa fii sanatos atunci renunta pur sisimplu, adica nu te mai gandi la masturbare

| anonimul13 explică:

Desi nu-mi iesea nimic da ma uitam ciudat nu laughing si bine inteles si mie imi placea sa ma joc cu ceva ma uitam si la desene atuncea nu realizam ca era o pr dar totusi acum vreao sa scap happy de chestia asta. Voi va masturbatzi la varsta asta?

| anonimul13 explică:

@Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ pai nu ma masturbez zilnic doar la 5, 7, 9, 12 zile

| anonimul13 explică:

Va spun clar de cand am inceput nu stiu daca m-am uitat chiar la filme porno de fapt am scris pe youtube : Hot dances si erau fete care dansau in bichini si sutien m-am uitat si de 3 ori la filme asa dar voitza in Dumnezeu ma facu sa le opresc cand incepeau sa se desbrace primele 2 luni am facut-o nonstop apoi doar o faceama o data la 5, 7, 9, 10 sau 12 zile straight face

| anonimul13 explică:

Ma! nu am zis ca la 6 ani ejacualam am zis ca la 6 ani ma jucam cu puta si m-a prins mama ca sa intelegi

| anonimul13 explică:

Am vesti bune imi am pus K9 deci nu mai am cum sa intru pe siteuri porno big grin

| Beya98 a răspuns:

Nu te mai uita la filme porno, si nu te mai gandi la masturbare.
Succes!:*

| Jhonnyhash a răspuns:

Citeste o carte happy
La 6 ani, rupeam mario > joc pe televizor...
nu-mi ardea mie de asa ceva happy