| anonim60 a întrebat:

Buna am 12 ani si am o problema :

Cand aveam 6 ani ma masturbam si am tinuto pana la 7 sau 8 ani pana cand m-a prins mama, eu nu stiam ce e aia atuncea
De doua luni o fac iarasi odata m-am obtinut 2 apoi pe 10 iunie m-am abtinut pana pe 11 iar pe 12 am facut-o iarasi de pe 12 m-am abtinut pana ieri cand m-am uitat la porno la fel si azi ( dar azi nu am facut-o ) si azi am plans de pacatele mele m-am rugat lui dumnezeu am si jurat in fata lui si acum imi dau lacrimile vreau sa nu ma fiu pacatos ajutati-ma va rog!
Multumesc

4 răspunsuri:
| paramore a răspuns:

O mi-a diostraight facesa te masturbezi nu e un pacat, dar dl 6ani? ca sa te poti abtine nu te mai uita la filme porno si la toate porcariile mai, ca esti mik, ai timp

| Rebe97 a răspuns:

Daca stii ca te excita nu te mai uita la porno. Mie nici numi plac eu prefer horror

Răspuns utilizator avertizat
| BauBau_6551 a răspuns:

Sicer e greu sa te controlezi, la varste mai mici. Stiu cum e, dar : in general capul, constiinta controleaza corpul. Acum nu stiu cat de "tare" poti fi tu in lupta cu corpul tau sa ii spui NU la anumite lucruri. Nu mori din asta numai sa nu fii prins big grin ca atunci nu e frumos. Toata lumea vrea sa faca sex, dar gaseste persoana potrivita sau le e rusine sa zica din cauza de ce se va putea intampla dupa aceea.
De pacatos... nu cred in asta. De ce? Pentru ca eu am vazut multe dovezi in care Dumnezeu nu ar exista (pe internet). Cand te rogi sa se intample ceva... nu se intampla fara oameni :
De exemplu vrei ca cineva cunoscut sa se faca bine. Tu te rogi la Dumnezeu ca el sa fie asa. Persoana se duce la medic, iar medicul cu cunostintele acumulate pe parcursul vietii sale ii ofera posibilitati persoanei si Medicamente pe care el le va lua si se va face bine. Iar tu ii multumesti lui Dumnezeu pentru... nimic happy.