| deea010 a întrebat:

Buna am 12 ani si sunt in clasa a-5-a, imi place de un baiat. de varsta mea tot in a-5-a nu e in aceiasi clasa cu mine dar suntem in aceiasi scoala, mereu cand vorbeste cu mine nu pot sa ma uit la el, ma rusinez, mereu cand trece pe langa mine ma saluta dar eu mereu il salut mai incet cu o voce foarte joasa. ce sa fac? vreau sa fiu cu el, imi place mult eu il cred perfect! va rog sfatuitima

5 răspunsuri:
| alynuch a răspuns:

Da cam greu, pentru ca esti inca prea mica ca sa fii dezamagita mai ales ca baietii de varsta ta nu stiu ce vor, astea sunt copilarii, iti va trece repede. Dar totusi ai putea sa faci rost de id lui si sa vb cu el, despre diferite lucruri, pe mess nu are de ce sa iti fie rusine.Astepta sa te invite la o plimbare, lasa-l pe el sa preia initiativa si asa o sa eviti sa fii dezamagita.Multa bafta

| pisicel_5329 a răspuns:

Mai pitic :* mai copilareste si tu putin!
Du-te la el si da-i un pupic dulce pe obraz si toate se rezolva!

| נυѕт вяυтαℓ a răspuns:

Pai incearca sa inlaturi"frica" asta... pur si simplu' du-te la el si spune-i ce simti sau daca iti este mult prea rusine rolling eyes ia-o cu ocolisuriwinking

| mariohardy a răspuns:

Crede-ma si eu am 13 ani ma rog ii implinesc pe 20 aprilie big grin si eu trec prin perioada asta la mine la scoala da daca esti fata cred ca e mai usor intreaba-l pur si simplu,, vrei sa fii cu mine?"

| pisicutzarea666 a răspuns:

Stiu cum e.am trecut prin aceeasi faza ca si tine cand eram mai mik. Da'te pe langa el da'i de intzeles ca il placi, stiu ca o sa iti fie rusine dar crede-ma ca e mai bine sa iti infruntzi rusinea decat sa ajungi in aceeasi faza ca minewinkingEu il iubesc d vreo 3 ani dar mi-am ratat sansaoh go on