| Seryeva a întrebat:

Deci, eu merg la o pregatire pentru a face teme in timpul vacantei si cam atat, in aceasta pregatire suntem 20 de copii. Din acesti 20 de copii, unul dintre ei a spus ca ma place. are 18 ani, si eu am 15, nu-mi place de el, dar, pe de alta parte este un baiat care are aceeasi varsta ca mine care mi-a atras atentia, e dragut. Din prima zi cand am fost la pregatire a inceput sa se uite la mine mereu, si cand vorbeste tot la mine se uita, cand are loc se pune unde sunt eu si intr-o zi l-am surprins cand punea incet piciorul langa al meu, apoi m-a atins pe par... dupa, a spus facebookul lui in voce tare si se uita la mine, probabil sa-i dau add... nu stiu. Cand am vorbit cu el, mi-a zis ca are o prietena cu care sta pentru ca nu are ce face. Spune ca n-o iubeste si ca nici macar nu-i place de ea, nu stiu, o prietena insista ca el ma place, cu toate ca nu cred, dar cand ies afara iese si el si tot asa. mereu se uita la mine. Ce sa cred? Multumeschappy

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Felicitari, te place.
Partyyyy!
Nu, pe bune, chiar te place.
Astea sunt semne clare ca ii place de tine, faza cu piciorul, cu parul, ca se uita mereu la tine, nu le-ar face cu o persoana pe care nu o place, nu crezi?
E destul de logic.
Daca face toate astea, nu numai ca te place, dar te place mult, si daca a spus faza cu prietena lui, cel mai probabil a spus-o pentru ca vrea sa-ti spuna ca este dispus sa se desparta de ea, pentru a fi impreuna cu tine.
Eu zic sa ii spui ca si tu il consideri dragut, si ca il placi, nu de alta, dar pana si mie (care ii critic mai pe toti, si urasc destul de mult baietii din zilele noatre) mi s-a parut frumos felul in care iti arata ca te place, altii pun mana pe fundul fetelor, sau folosesc replici tampite etc.
Daca iti place de el, da-i bataie, spune-i ca-l placi, pentru ca-ti garantez si eu, si orice baiat ar citii asta, cate place.

| Seryeva explică (pentru MenInShadow):

Mda, este adevarat este frumos felul in care arata asta, pentru ca daca ar fi un baiat increzut sau ar incerca sa fie altfel, cum spui tu, sa puna mana pe fund sau sa injure etc, nici macar nu mi-ar fi atras atentia, ba mai mult, cred ca nici nu l-as fi suportat. Sunt de acord cu tine, asa sunt cam toti acum, si este o rusine... putini baieti mai sunt care merita, dar la fel si fete, oricum multumesc mult pentru raspuns, ai funda :*

3 răspunsuri:
| Flaviusbv a răspuns:

Eu zic ca te place si merita sa i dai o sansabig grin.Vezi cum se comporta si nu are cum sa va ''iubiti''din prima trebuie putin timp sa vezi daca va potriviti daca da trebuie sa i dai o sansa.El crezi ca nu s-ar face de ras pentru tine?happyba da asa sunt baietii fac ori ce sa atraga atentia fetei pe care o iubeste.

| Seryeva explică (pentru Flaviusbv):

Mda, aveti dreptate, multumesc:*