| anndy12 a întrebat:

Am 13 ani chiar daca am numele andy eu sunt fata vine de la andreea.am o poveste foarte trista.cand am implinit 8 ani am fost rapita de niste oameni foarte rai care acum sunt la inchisoare.Cand m.am intors parintii mei nu m.au recunoscut. si am fost abandonata. pana la varsta de 11 ani am stat intr. un camin de copii. iar la cateva luni dupa ce am implinit 11 ani am fost adoptata, parintii mei au fost grozavi pana in momentul in care 'tata" a inceput sa bea iar "mama' a fost violata.Acum parintii mei biologici au venit sa ma ia sa locuiesc cu ei.Nu stiu ce sa fac, ajutati.ma pentru cel mai bun raspuns dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| omulvesel a răspuns:

Buna andy! pai ai avut o viata grea dar dc nu teau mai recunoscut? si dc acum teau recunoscut? nu e ciudat? adica dc nu teau recunoscut la 11 ani si te recunosc la 13 da ma rog UITA TRECUTUL! Eu asi zice sa te duci la parintii tai naturali. chiar daca ai ramane cu cei biologici ai avea viata un chin asa imi imaginez eu... am intalnit situatii dasetea. chiar fff apropiati si i-a fost mai bine la parintii naturali! sfatul meu e sa te duci la ei. acum de aici e alegerea ta. eu mi-am spus parerea sper ca te ajuta! sa imi zici ce s-a intamplat si app idul meu e : omul_vesel_1999 si de unde esti si cum te cheama?
Bafta!happyhappy

8 răspunsuri:
| AdelixA a răspuns:

Nu stiu, Sincer nu stiu imi pare extrem de rau pentru tine, si imi pare extrem de rau de experienta prin care ai trecut.Si despre domiciliul tau...nu stiu ce za zic...du-te la ai tai ca nu cumva pa cazi prada,, taticului,, tau si sa se intample vreo nenorocire.Dar mai bine asculta-ti inimioara.Succes.Sa ma anunti ce alegere ai facut. Pupici si mult mult succes si tot binele din lume.

| anndy12 explică (pentru AdelixA):

AdelixA. iti multumesc la fel.Cred ca o sa stau cu parintii mei biologici, o sa fiu mai rece cu ei, pentru ca nu m.au recunoscut si abandonat, dar cred ca e mai bine sa stau cu ei unde am o casa, parinti normali si macare, de cat sa fiu batuta sau chiar violata de "tata" m.ai bine stau cu ei, o sa-mi fie dor de ei, pentru ca m.au crescut. Pupici si tiee :* Esti fata sau baiatt?

| AdelixA a răspuns (pentru anndy12):

AdelixA este oficial fata draguta laughing

| Haru04 a răspuns:

Pentru incepu imi pare rau pentru cele intamplate.Sunt multi oameni care se cred curajosi si chestii de astea,dar tu, cu adevarat poti fi numita o persoana curajoasa, deoarece ai putut indura atatea inca de la varsta de 8 ani.Nu stiu ce sa zic de parinti tai, oricat de schimbata ai fi fost este imposibil ca parinte, mai ales ca mama sa nu-ti cunosti copilul.Si in legatura cu parintii tai adoptivi,pe "tatal tau" sa-l intelegi a trecut prin lucruri groaznice pentru el, iar "mama ta" imi pare sincer rau...dar daca asa a fost sa fie asta e. Te sfatuiesc sa-ti asculti inima, eu m-as gandi si la parinti adoptivi care au avut grija de mine si mi-au fost alaturi cand mi-a fost greu cand cei biologici nu au facut-o.Dar si la durerea parintilor mei care ausuferit atat ca m-au pirdut si probabil au plans destul.Fa ce-ti spune inima. Sper sa citesti tot.Bafta!

| anndy12 explică (pentru Haru04):

Multumesc mult haru04 :*. sincer in acest moment inima mea este franta. Nu stiu ce sa fac, dar cred ca imi va fi mult m.ai bine la parintii mei biologici happy

| xvladx1234 a răspuns:

Uite ce e eu nu sunt "doctor" da dupa parerea mea de om cu 3 facultati, si avand in vedere ca intrebarea este una de o solicitare mentala foarte fare care nu poate suporta ori ce creier uman raspunsul meu este "DA FA" funda?

| tudor100 a răspuns:

La varsta ta nu ai dreptul de a alege ce vei face in continuare.
Adoptiile astea nu se fac fluierand. Parintii tai naturali dupa adopta ta ar fi trebuit decazuti din drepturile parintesti. Acum nu vad ce solutie ar fi sa te poata lua acasa asa usor :S ca vrei tu sau ca nu vrei!

| baiatdragutz a răspuns:

Uite un sfat teau abondonat da?
numai sta cu ei dai draculbig grin teau facut sa suferi asteeapta poate gasesti o familie mai buna imi pare pentru tine id :ionut. cena10 imi pare rau