| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani si 6 luni.In luna decembrie pe data de 4 mi-a venit ciclul.Pe 19 am avut primul contact sexual din viata mea dar a fost neprotejat.Prietenul meu nu a lasat in mine, sunt sigura, pentru ca am vazut ca a ejaculat afara.Eram chiar in perioada fertila, deci ma ingrijoreaza ideea ca azi(4 ianuarie) inca nu mi-a venit menstruatia.Trebuie sa precizez ca mie imi vine ciclul asa: 3 luni pe aceeasi data, apoi urmatoarele luni pe alta data.Asta ar trebui sa fie a 2a luna cu menstruatie pe data de 4.Am toate simptomele prevestitoare, insa tot nu sunt linistita.Pe lenjerie observ o scurgere alba, care are un miros caracteristic secretiilor vaginale normale(deci mirosul ei nu este neplacut) insa vad si ceva alb ca niste bilute pe care le elimin in cantitati mari.Acum,as vrea sa stiu daca, dupa parerea voastra, o sa`mi vina ciclul si este doar e dereglare de cateva zile? Iar cu secretia aceea alba ca o biluta ce ar putea fi? Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Cătălina a răspuns:

Nu ai cum sa fii sigura ca el nu a lasat in tine, cu toate ca ai vazut ca el a ejaculat in afara corpului. Mai exista ceva de care trebuie sa te feresti si anume lichidul preejaculator. Acesta joaca un rol important in contactul sexual, deoarece lubrifiaza vaginul in timpul penetrarii propriu zise, continanad de asemenea spermatozoizi.

Din cele spuse de tine, mentruatia ar trebui sa apara, dar probabil iti intarzie deoarece esti inca foarte tanara si este normal sa-ti apara dese dereglari hormonale.

Asadar, fii cu bagare de seama de fiecare data cand mai faci sex, si numai fi atat de sigura ca el nu ejaculeaza deloc in tine.
Se poate ramane insarcinata inca de la primul contact sexual, deci, ai mare grija.

12 răspunsuri:
| Visecolorate a răspuns:

Doamne trebuia sa va ganditi de la inceput la riscuri. Daca. doamne fereste ai ramane insarcinata la varsta asta tu nu'ti dai seama ca nu ai mai sti incotro sa o iei? Inainte sa faci alte alea mai bine te'ai gandi la riscuriwinking

| 1micdamare a răspuns:

Salut!
In mod sigur e o dereglare daca prietenul tau nu a lasat in tine nimic.
desi, daca tu ai 13 ani jumate si a fost prima oara cand te-ai frecat, s-ar putea sa te inseli, iar el sa-si fi dat drumul in tine. iar bilutele... poate elimini prafurile...

| rbby a răspuns:

La 13 ai facut-o pentru prima data? prea devreme...

| Livi_9199 a răspuns:

E doar o dereglare hormonala, stai linistita. O sa-ti vina.Insa cred ca ti-ai inceput prea devreme viata sexualai(mai ales neprotejat)De ce nu iti iei un test de sarcina? asa ve`i fi sigura.

| AlLy_4922 a răspuns:

Doamne sfinte ferstene de asemenea specimene pe pamant... fato tu nu esti normala la 13 ani sa ai primul contact sexual tu iti dai seama ca inca eti copil, ar trebui sa iti vezi de bucuriile copiilariei

Eu am 14 ani si nici o data nu m-am gandit la asa ceva...vai de capu tau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum de daca ti-a venit prima data pe 4(care a fost acum fix 1 luna de zile)stii cum iti vine ciclul, la cate luni, si asa mai departe?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hey! stiu ca a fost o greseala, deci, va rog, nu`mi mai sariti in cap.
insa, am vesti noi...bilutele alea nu mai apar.mai devreme am fost la baie si nu mai era nici una nici pe slip nici pe hartie.doar mucusul secretat de asa numita mucoasa uterina, care e ceva normal din cate am inteles.mai astept raspunsuri.ati reusit sa ma linistiti putin. si ca raspuns pentru.anonim,d ecand am menstruatia.adica de aproape 2 ani am observat tot ce se petrece.si stiu in cat timp imi pare...deci tot ce am scris mai sus e scris pe baza sigura, testata, ca sa zic asa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! am vesti noi.bilutele au disparut! 1nici urma de ele.sa fie de bine?:-)
apropo, zicea cineva ca bilutele pot sa die "rafurile"eliminate? as dori mai multe detalii daca se poate
Mulumesc! m`am mai linistit!happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bhaa fataalaughing)
Tu nu esti sanatoasa.
La 13 ani tie iti ardee de d'asteaa?laughing)
Doamnee...in loc sa stai acaasa sa te joki cu papusile, sa iti vezi de scoalaa.
Hai ca asta'i tare.
Omg!
Fetelor.nu va incepeti de la varsta de 12-15 ani viata sexuala.mai tarziu ve'ti regreta!
Chiar daca fiecare face ce vrea cu corpul ei...este inacceptabilll!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu este sanatoasa la varsta aceasta

| BlondeSourcherry a răspuns:

13 ani...
13 ani?! ma? bai tu nu esti normala? iti dai seama ca ai toata viata la dispozitie sa faci si sex si altele Doamne... auzi si neprotejatoh go on nu esti insarcinata totusi un test nu strica... dar a si tu grijaoh go on Doamne cum au ajuns copiii astia!

| ramona_9904 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic dar cred ca esti prea mica pentru anumite chestii!