| Anonim118 a întrebat:

Imi intarzie ciclul...si ma ingrijoreaza chestia asta...am 12 ani si ciclul prima data mi-a venit pe 31, dar in februarie are 29 de zile, si azi suntem in 2 martie.E prima luna in care imi intarzie si ma ingrijoreaza foarte mult.Nu am avut niciun contact sexual

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kaℓi a răspuns:

Stai linistita, dureaza cateva luni pana se regleaza, asa e la inceput.

| Anonim118 explică (pentru Kaℓi):

Bine.Multumesc mult

| Anonim118 explică (pentru Kaℓi):

Bine.Multumesc mult!

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca ti-a venit de curand ai sanse la inceput sa te si sara 1-2 luni uneori. Deci stai linistita ca nu ai nimic.

| Anonim118 explică (pentru Adry05):

Pai in Noiembrie mi-a venit prima data pe 31

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

După câte înţeleg, eşti în PRIMUL an de CM ( ciclu menstrual ).
În acest caz, NU ai motive de îngrijorare happy

În general, primele 5-10 menstruaţii pot să întârzie ( uneori chiar şi 3-6 luni, depinde de vârstă ) - dar, cu timpul, cam în decurs de 1-2 ani, se va "regla" cât de cât şi vei avea menstră aproape lunar.
Spre exemplu a 2-a menstruaţie poate întârzia cam 4-6 luni, apoi a 3-a poate veni cam după 3-4 luni, a 4-a cam după 2-3 luni, etc.
Cel mai probabil, este aceeaşi situaţie şi în cazul tău.

NU ai de ce să te îngrijorezi, aceste dereglări hormonale sunt foarte FRECVENTE în primul an de ciclu menstrual.

Toate cele bune!

| R0R0 a răspuns:

Esti la inceput.Nu ti s-a reglat inca.