| Gabriela_Anca_2001 a întrebat:

Am 13 ani si am o problema. Acum 2 zile cand m-am masturbat nu am simtit nici un fel de durere si nici nu mi-a curs sange… dar problema e ca prietenul meu de cateva luni, imi spune ca dupa experienta aceasta, eu nu mai sunt virgina! Ar trebui sa il cred, sau trebuie sa ma documentez mai bine despre viata sexuala? Este posibil sa ma fi atins si sa ma dezvirginez atunci cand ma masturbez din greseala, dar fara sa ma doara?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu este posibil din cauza ca degetelul tau trece prin orificiul din himen astfel ca ramai in continuare virgina, daca doresti mai multe informatii cautama la ID -ul de mess misubacsi

| mihai69 a răspuns:

Virgină ești până la primul contact sexual.
E posibil să te deflorezi masturbându-te, chiar fără durere. Cu lipsa sângerării însă... ceva mai greu.
Și da, ar fi chiar foarte bine să te mai documentezi asupra sexualității în general, dar numai din surse sigure, corecte științific, nu de la toți papagalii!

| nyty20 a răspuns:

Bai nu mai suntem oameni? cum pl mea sa te masturbezi la 13 ani. ai sa ajungi cea mai mare curva!

| LifelessHeart a răspuns:

Mai degraba documenteaza-te mai bine. Chiar daca se intampla sa iti rupi hymen-ul prin masturbare, tot ramai virgina. Virginitatea ti-o pierzi din momentul in care ai primul contact sexual, de orice fel, nu neaparat vaginal. Sper ca raspunsul meu ti-a fost de folos. Oricum, mai cauta informatii de pe alte site-uri. Or sa te ajute sa intelegi mai bine.winking

| SliderKP a răspuns:

Teoretic te poti dezvirgina prin masturbare dar daca tu ai spus ca nu a curs sange si nu te-a durut inseamna ca inca mai esti virgina.Nu conteaza neaparat sa iti curga sange unele femei au himen-ul mult mai elastic si in timpul contactelor sexuale acesta nu se rupe, si nu curge sange, femeile acelea nu le mai poti numi virgine chiar daca au himen-ul inca intreg.
Daca inca mai ai semne de intrebare mai poti cauta si pe alte site-uri sau sa mai astepti raspunsurile altor persoane.
Sper ca ti-a fost de ajutor raspunsul.