| Dafii a întrebat:

Am citit ceva pe net, de curand si m-am speriat!
Eu, am 18 si m-am masturbat de cateva ori... dar intr-un mod diferit.
Nu am introdus nimic inauntru, doar mi-am atins clitorisul.
Apoi, mi-a curs o substanta alba, probabil am avut orgasm.
Ma tem, oare m-am dezvirginat? Adica, am vazut pe cineva cu o intrebare asemanatoare si i s-a spus ca da straight face.
Nu mi-a curs sange, doar substanta aceea alba.
Dar substanta aceasta poate fi si o secretie pentru ca o am dinainte sa ma masturbez straight face!
Mai sunt virgina?:O nu mi-am inceput viata sexuala!

Răspuns Câştigător
| BoOoMbOnik a răspuns:

Cu siguranta mai esti virgina. Dezvirginarea se produce doar atunci cand ai contact sexual, poti sa stai linistita! Doar cred ca ar fi bine sa iti dau un sfat. Informeaza-te mai bine despre aceste lucruri, citeste pe internet, eventual carti de specialitate, vorbeste cu cineva un medic ginecolog sau chiar cu parintii. La varsta ta cred ca ar fi trebuit sa fii deja informata despre aceste lucruri. Neinformarea tinerilor in ceea ce priveste sexul duce de cele mai multe ori la esecuri cum ar fi inceperea vietii sexuale de foarte devreme, aparitia unei sarcini nedorite, aparitia unor boli cu transmitere sexuala. Nu este un lucru cu care trebuie sa te joci, trebuie sa stii toate riscurile pentru a putea fi in siguranta. si mai ales trebuie sa stii ca este extrem de importanta protejarea in timpul actului sexual. succes!

5 răspunsuri:
| Maxim96 a răspuns:

Gata cu virginitatea!/...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti face griji, esti virgina. Avand in vedere ca nu ai introdus nimic in vagin himenul nu s-a rupt deci esti virgina.

| Ichnat a răspuns:

Cum sa incepi viata sexuala fara sex?

| Dafii explică (pentru Ichnat):

M-am masturbat doar atingandu-mi clitorisul.Nu am bagat nimc inautru rolling on the floor
Dar cineva a mai pus o asa intrebare si i s-a spus ca nu mai e virgina... Dar mei nu mi-a curs nici sange nici nu m-a durut nici nimic.

| BoOoMbOnik a răspuns (pentru Dafii):

Cu siguranta mai esti virgina. Dezvirginarea se produce doar atunci cand ai contact sexual, poti sa stai linistita! Doar cred ca ar fi bine sa iti dau un sfat. Informeaza-te mai bine despre aceste lucruri, citeste pe internet, eventual carti de specialitate, vorbeste cu cineva un medic ginecolog sau chiar cu parintii. La varsta ta cred ca ar fi trebuit sa fii deja informata despre aceste lucruri. Neinformarea tinerilor in ceea ce priveste sexul duce de cele mai multe ori la esecuri cum ar fi inceperea vietii sexuale de foarte devreme, aparitia unei sarcini nedorite, aparitia unor boli cu transmitere sexuala. Nu este un lucru cu care trebuie sa te joci, trebuie sa stii toate riscurile pentru a putea fi in siguranta. si mai ales trebuie sa stii ca este extrem de importanta protejarea in timpul actului sexual. succes!

| Hαppiηеss a răspuns:

Daca nu ti-ai introdus nimic in vagin ci doar te-ai jucat la exterior inca esti virgina, substanta aia alba cum ii spui tu, e secretia vaginala o elimini ori cand esti foarte excitata ori cum li se intampla unor femei mai rar, cand au orgasm. In concluzie daca vrei sa iti pastrezi virginitatea masturbeaza-te doar la exterior.