| MYky_4228 a întrebat:

Am 13 ani si nu am avut nici un prieten pana acum dar imi place de un baiat si el mi-a cerut prietenia. Ce sa fac? inca nu ma simt pregatita si nu vreau sa il ranesc daca zic nu...

Răspuns Câştigător
| Bibishorrrr a răspuns:

Nu e nevoie sa ii spui nu daca te atrage.E varsta la care poti sa ai o relatie de scurta durata care sa fie constructiva pentru viitor.Nu te speria.A avea un prieten la varsta ta inseamna a petrece mai mult timp cu un baiat.Cat despre primul sarut, pentru ca stiu ca de el iti este teama, ei bine ar trebui sa nu iti fie deoarece acest lucru vine de la sine si va fi uimitor. fundita?

5 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

îi spui că prietenie da, dar fără nici un fel, de relații intime!

| AnNe a răspuns:

Pai tu.ti-a cerut doar prietenia nu sa fiti impreuna voi cand auziti prietenie din gura unui baiat una doua va ganditi la altceva,.

| alexiaa a răspuns:

Buna! Eu cred ca il ranesti mai tare daca zici da si apoi o dai la intors nefiind pregatita.Cu toate acestea eu cred ca nu vrea mai mult decat sa aiba confirmarea ca il placi si,acceptand, nu se va schimba prea mult relatia dintre voi... Poate doar o sa va plimbati de mana pentru inceput, sau poate sunt eu naivatongueAr fi bine sa-i spui de la inceput ce poti sa-i oferi odata cu aceasta prietenie si daca accepta e ok.

| DrugsAndDubstep a răspuns:

Fa ce crezi tu ca e mai bine. Depinde mai mult de tine acum.

| MYky_4228 explică:

Multumesc mult:-)