| EmmA_6847 a întrebat:

Unui baiat care mi-este foarte bun prieten ma place dar eu nu-l plac cum ii zic? nu vreau sa-l ranesc!

Răspuns Câştigător
| Casiana a răspuns:

Buna! Te inteleg, am fost in situatia ta.De fapt crezi ca prin a-i spune ca nu il placi, vei strica o prietenie minunata la care eu banuiesc ca tu tii enorm.Eu cred ca ar trebui sa ii spui ca e o persoana mai mult decat speciala, dar nu mai mult decat un prieten, ca cel mai bun prieten, si speri ca relatia voastra de prietenie sa nu se strice, si vei fi mereu acolo pentru el. Poti sa ii spui ca poate in viitor iti va placea de el(asta daca u crezi ca are sansehee hee. Daca tine cu adevarat la tine, te va intelege.

Pa-pa!

13 răspunsuri:
| CevaNormal a răspuns:

Nu are cum sa-l doara ca doar nu-i faci nimic direct, si nu i-ai facut nimic rau, hai daca vom gandi toti ca tine sa nu facem rau la nimeni, atunci toata lumea isi va iesi din minti, unul ar vrea o alta fata, altul o masina sport, altul sa fie presedinte, si cum trebuie sa ne uitam la capriciile lor? nici vorba, actioneaza limpede si mergi mai departe

| ÅñdRa a răspuns:

Du-te la el si vorbestei frumos, asa nu o sa-l ranesti si cu siguranta veti fi in continuare prietenihappy

| theodoraafi a răspuns:

Eu il locul tau i-as da o sansa. si eu -am indragostit de prietenul meu cel mai bun, si pot spune ca inca il iubesc... eu i-am arturisit si "m-a respins" sa spun asa... a fost foarte dureros. nu cred ca exista vreun mod sa ii spui fara sa il doara

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Sinceritatea este o calitate foarte pretioasa. Daca ii vei vorbi sincer va stii sa aprecieze faptul ca nu il duci cu zaharelu*.

| udarb a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa ii dai o sansa, nu stii niociodata ce ar putea ascunde acesta sansa. Se pote sa il placi si dar inca nu ti-ai dat seama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i zici, evita-l discret, incet fara sa doara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Îi spui că ai pe altcineva și nu vrei să te desparți de respectivul.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-un mod politicos ii spui asa. te rog sa ma crezi, esti simpatic, te respect, santem prieteni, dar nu putem fi iubiti, pentru ca nu esti genul meu.de ce sa stricam o prietenie frumoasa cu o prefacatorie? daca vreodata o sa simt acea scanteie care sa mafaca sa ma uit la tine mai mult decat, ca la un prieten, vei afla primul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ştiu că nu vrei să îl răneşti, dar chiar şi aşa îl va dure când îi vei spune, dar să nu ai tragere de inimă, pentru că tu ai făcut tot ce ai putut happy. Ocoleşte-l, bine ar fi să nu vorbeşti cu el o perioadă, adică să nu îl prea bagi în seamă, îşi va da seama singur că nu îl placi, dacă totuşi nu funcţionează, spune-i că nu vrei să fii cu el, că nu vrei să vă stricaţi prietenia, şi că vrei în continuare să fiţi amici happy... să nu pari nervoasă, spune-i zâmbind, dacă insistă şi mai mult ognoră-l. Mult succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine e sa ii zici ca nu vrei o relatie cu el si sa ii dai de inteles si din gesturile tale, ca daca ii zici una si faci alta nu e bine! Nu ii raspunzi la flirturi, la avansuri, la orice alte metode pe care el le foloseste pentru a te curta si asa va intelege singur ca nu are nicio sansa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa-i spui...nu as vrea sa fac ceva de care sa-mi para rau mai tarziu nu as vrea sa stricam o prietenie si el daca tine la tine cu adevarat te va intelege poate il va durea dar o sai treca cu timpu... sper sa te ajute cumva asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Taiel in doua cu drujba sa nu te mai enerveze!

| mj a răspuns:

Ai incercat sa-i dai o sansa?
Incearca pentru a nu regreta mai tarziu.
Daca nu merge asa ii zici si el te va intelege daca tine la tine.