| mady_3152 a întrebat:

Am 13 ani si plac un baiat de 15.Am incercat sa-i atrag atentia pana cand am reusit sa-l fac sa ma intrebe daca vreau sa fim impreuna, dar totul s-a intamplat ciudat... el m-a intrebat asa pentru ca a auzit ca-l plac si ca alt coleg de al lui ma place. Oare m-a intrebat din orgoliu? pentru a nu fi mai bun colegul lui decat el? nu stiu; i-am zis ca nu vreau ca ma am auzit ca are pe alta si el a zis ca ce are ca ce stia aia de ce face el apoi eu am zis ca asa nu se poate si a zis ca o lasa pe aia dar apoi a zis ca daca totusi vom fi impreuna sa nu spunem nimanui pentru ca a zis ca il enerveaza ceilalti. ce sa-i zic? i-am zis ca nu stiu, ca trebuie sa ies dar o sa vorbim mai tarziu; nu stiu ce sa-i spun...va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
23 răspunsuri:
| Narfundo a răspuns:

Uite ce.nu prea inteleg bine ce zici tu acolo, dar am un sfat pentru tine.De ce sa mint, voi spune adevarul. Aratai ce ai, sigur nu se gandeste la altceva la varsta luilaughing. Daca nu vrei asta, las-o mai moale cu astawinking.

| irina20 a răspuns:

Mai bine ignora-l. Odata ce are pe cineva si-ti face tie avansuri...Chiar daca ar parasi-o pentru tine, e foarte posibil ca dupa un timp sa-ti faca acelasi lucru si tie. Dar cum a spus rebela e numai decizia ta.

| Blue_2059 a răspuns:

Din ce am inteles, printre greselile tale ortografice grave, pe tine te ia ca simpla copila! Nu te merita!
Esti micuta, vezi'ti de carte!
Cand vrea sa fie cu tine si te iubeste cu adevarat, te arata si restului lumii, nu se ascunde de ea!
Cea ce face el, se numeste inselare!
In acelasi moment isi inseala si prietena pe care o avea si pe tine!
Sfatul meu:
Zi'i frumos in fata:"Ori cu mine, ori cu ea!"
Daca ramane blocat, lasa'l balta, nu e baiat de incredere!

| gabitza_6878 a răspuns:

Sa nu faci prostia sa accepti
ca ti-o pui p-aia in cap
asta daca nu vrea sa afle nimeni e clar ca vrea sa-si bata joc de tine

| d33a_9154 a răspuns:

Mai bine citeste o carte ai 13 ani lasa baietii ai timp de ei toata viata ce-ai sa faci.

| Ghinea_Emil_1967 a răspuns (pentru d33a_9154):

Nai 18 ani lasa baieti ma bine date cu capul de pereti!

| Ionelarebela a răspuns:

De ce nu vrea sa afle si ceilalti daca veti avea o relatie? nici macar prietenii sau si ei il enerveaza?! eu i-as spune nu dar este decizia ta. sunt in joc sentimentele tale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu.Nu te da batuta incearca sal cavinci si de data asta ca e mai bine ca totul sa se afl.Trebuie sa fi dura cu el.si eu sunt baiat iar prietena mea mi-a facut la fel si am fost surprins.Nimeni nu mi-a mai facut asta ni o fata asa ca...Fi tare! Pe mine ma dat gata amea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti curva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Duten mm anonim
fata are nevoie de noi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi daca tine la tine siapoi ia o decizie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai incearca sa afli de la prieteni lui daca te place

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu cum e, ma numesc dani si da sunt fata... pur si sumplu daca il placi asa de mult, acorda-i o sansa, dar sa nu te indragostesti deci prima barfa pe care o auzi ii day papucii, pentru ca unii baieti sta cu o fata doar pentru a o face de ras in fata celorlanti.Ascumta-ma pe mine, stiu cum e. pup, ai grija ce faci. tu i-ei decizia finala nu noi~~`

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa fii prietena mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine ia id meu si vb ne cunostem am 14 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ma numes. andreea. vreau sa iti dau si eu un sfatwinking.:na draguto fa cum vrei e veazta ta daca il yubesti pe el si el pe tine.asta e dragostea.in dragoste totul e permis. te pupa amika te :*:*::

| Cristiana_3603 a răspuns:

Cred ca cel mai bun lucru al fi sa il ignori, parerea mea e ca daca tear place nu ar mai conta daca ar afla si altcineva, eu cred ca ar trebui sa o lasi mai moale cu el dar daca tii foarte mult la el, nu am eu dreptul sa iti zic ce sa faci cu sentimentele tale. succes

| Timi_3649 a răspuns:

Salut...si eu am 13 ani sh dupa cate ai scris cunosc multe cazuri la felhappy... dupa cum a vorbit a sunat de parca vrea sa ii faca in ciuda la colegul lui si in alt fel sa isi bata joc de tinestraight face

| Ghinea_Emil_1967 a răspuns:

Daca eram in locul tau il lasam in pace cu cine o fi fost el si nu ma bagam si in plus nu aveti majoratulhappyhappyhappy:=

| Lauriky a răspuns:

E cam smceheras baiatu astha.trateaza fetele cu indifierentasad. de ce crzi ca nu vrea s afle nmn? pentru ca nu se va desp de cealalta fata. e clar ar trebui s il uiti stiu ca e greu ai grija :*

| anytza_2366 a răspuns:

Buna...Eu cred ca ar trebui sa ii zici nu! Pentru ca el fiind mai mare ca tine poate doar isi bate joc.Si nu nu mai asta, sunt mai multe motive. Sau ignora-l...happy