| Aidutz a întrebat:

Am 14 ani.Am o relatie de 4 luni.Prietenul meu este mai mare cu 2 ani, si m-a intrebat daca vreau sa fac sex cu el, ca sa mai intarim relatia.Eu i-am zic ca nu pot, deoarece sunt prea mica si nu as vrea sa incep viata sexulala de la varsta asta.De atunci parca nu mai vorbim la fel ca inainte.Va rog frumos spuneti-mi si mie ce sa fac. FUNDA+VOTURI+RASPUNS LA INTREBARILE VOASTRE, daca, va rog imi raspundeti si mie.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Andreeaa_4779 a răspuns:

Esti mult prea mica sa fii pregatita psihic de asta, probabil nici fizic nu esti inca dezvoltata.Nu e capat de lume, atata timp cat tu nu esti pregatita si el nu te intelege, baiatul asta nu-i de tine. Daca tine la tine cu adevarat te va sprijini cu sfaturi pregatindu-te de o relatie complexa...desi esti cam mica si inca ar fi bine sa copilaresti.Ai grija si nu te lasa dusa de vrajelile unui baiat.ca sa ai o relatie care implica si dragoste trebuie sa ai incredere in el.

14 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Ceea ce nu inteleg eu, este la ce deaq iti trebuie tie prieten la 14 ani si cum de te lasa tac-tu sa ai o relatie, la o varsta atat de frageda. Sau poate nu stie?
Tu singura spui ca esti prea mica sa iti incepi viata sexuala...dar nu te consideri prea mica sa ai o relatie? In momentul in care iti faci prieten, ar cam trebui sa stii ca va dori si asta de la tine. Sau ce, tu iti inchipui ca sta cu tine ca sa jucati sheptica?

| VacutzaRoscata a răspuns:

Inseamna ca vrea doar sex

| MajorAsshole a răspuns:

Da, intr-adevar esti prea mica. Daca el nu intelege asta, nu ai decat sa-i dai papucii, inseamna ca nu ii pasa atat de mult de tine si de "principiile" tale - daca vrem putem considera chestia asta un principiu - "Nu fac sex pana la varsta de...x"

| Mousie a răspuns:

Tu gandesti bine. Daca te iubeste te asteapta si nu o sa faca presiuni asupra ta. Daca insista, termina cu el, pentru ca e posibil sa vrea doar asta de la tine, iar tu pari fata desteapta si cuminte. Nu te lasa prostita.

| anytimeanywhere a răspuns:

Discuta cu el deschis adica intrebal de ce se comporta asa iar el daca zice cumva ca e din cauza sexului si daca el nu te intelege despartete de el dar daca zice ca nu are nimic si asa e, inseamna ca tine mult la tine.

| TheLocaKid a răspuns:

Esti prea ca sa faci sex.happy Incearca sa vorbesti cu el si sa il lamuresti de ce nu poti intretine relatii intime cu el, iar daca nu intelege inseamna ca e te doreaa` doar pentru. sex. happy Sper ca ti-am fost de ajutor.kiss. Succes :X

| Hellene08 a răspuns:

Nu te sfatui sa iti incepi acum viata sexuala, dupa aceasta poti sa regreti.Esti prea mica pentru a-ti incepe viata sexuala, mai asteapta si tu sa cresti putin.Organele sexuale sunt insuficient dezvoltate, iar consecintele pe termen lung pot fi foarte neplacute. Pot aparea dereglari hormonale, pentru ca la 14 ani, pubertatea nu e finalizata. La 14 ani esti un copil. Joaca-te, bucura-te de copilarie cat o mai ai, ca dupa ce te faci mai mare si vin grijile peste tine, o sa iti doresti sa dai timpul inapoi si nu vei mai putea.

| SMaricel a răspuns:

Nu-i de tine! Daca se gandeste la sex da-i papuci!

| Scliparici a răspuns:

Daca nu te poate intelege si nu te iubeste asa cum esti tu eu zic sa te desparti de el si sa-ti gasesti pe cineva care te iubeste pentru ceea ce esti si nu pentru ca faci sau nu sex cu el

| FataTa a răspuns:

Pai... primul rand daca nu te intelege ar trebui sa te desprati de el pentru ca chiar daca crezi ca e stupid e mai bine ca el vrea ce tu nu poti oferi... daca vrei accepta acest sfat prietenesc( am trecut si eu prin asta)

| Ioana_8797 a răspuns:

Prostii...niciodata nu esti mica pentru asta daca esti pregatita psihic. Daca tu il iubesti si simti nevoia de a te culca cu el si esti pregatita pentru asta este super ok. Si eu tot de la 14 ani mi-am inceput viata sexuala si tot o relatie de 4 luni aveam, dupa aia am mai stat un an. Acum sunt cu un alt baiat si e super ok. Nu am patit absolut nimic daca mi-am inceput viata sexuala de la o varsta mai frageda. Unii chiar abereaza.

| ema_4112 a răspuns:

Buna.uite ce sa zic asa am patit si eu tot la fel a zis sa facem ca e mai bine si ca o sa ne iubim mai mult si chiar asa este nici eu nu stiam ce sa fac dar pana la urma am reusit si m-am decis ca il iubeam si am zis ca se merita am facut-o si si acum avem 2 ani de cand suntem impreuna, ...bafta in continuare pemntru un raspun sper sa decizi ce e mai bine pentru tine si pentru el... fundita?

| Aidutz explică:

Multumesc mult la toti.Si cei care imi mai dau vreun raspuns va raspund la intrebari.Va multumesc inca o data.

| aztek_6872 a răspuns:

Imi pare rau pentru tine daca prietenul tau vrea sa faca chestia asta. eu si cu prietene mea stam de 10 luni eu am 16 ea are 13 si nu am avut nici un gind sa incep o relatie sexuala cu ea si uite ca ne iubin tot mai mult fara asa ceva. dar daca te obliga si te tot bate la cap cu chestia asta iti spun sai dai slapi!