| Cdzgariat a întrebat:

am o nelamurire.Am 15 ani la fel ca si pritetenul meu si stam impreuna de 3 luni.Eu stau la tara iar el la oras iar in timpul scolii ne vedem in fiecare zii deoarece suntem la acelasi liceuhappy, si evident in timpul vacantei nu ne-am vazut doar de 2 oristraight face, mai vorbim pe mess asa mai rar caci el nu prea intra.Acum 4 zile am vorbit cu el pe mess si mi-a zis ca stam de ceva timp impreuna, apoi m-a intrebat daca sunt de acord sa ne incepem viata sexuala.Eu evident i-am zis ca nu deoarece mi se pare o varsta prea mica i-am zis sa ma astepte pana la 20 de ani.[p. s:amandoi suntem virgini]. A zis ca ma asteapta, dar mi-a "recomandat" sa ii fac sex oralsad. Intrebarea mea intrebatoarelaughing.:"Oare vrea sex de la minesad"? ce sa ii zic? nu sunt de acord nici cu compromisul de a-i face sex oral, nu stiu cred ca sexul oral este o etapa pregatitoare pentru sexul normalstraight facedeci ...va rog sfatuiti-ma.

Multumesc anticipat! Funda celui mai bun raspuns, restul voturihappy!

Răspuns Câştigător
| Aylee a răspuns:

Deci, pur si simplu spune-i cu nu vrei sa ii faci, daca iti spune ca te paraseste inseamna ca e un om de caca* si vrea doar sa faca sex cu tine. Nu trebuie sa te injosesti pentru el!

6 răspunsuri:
| alylove15 a răspuns:

Spune-i ca nu vrei sa faci sex oral cu el sau daca ii doresti fa-o.
E posibil sa vrea sa se culce cu tine, de fapt toti baietii au avut macar o data o dorinta dar uni accepta decizile iubitelor iar ceilalti insista.
Din punctul meu de vedere, a fost nesimtit cand ti-a propus sa ii faci sex oral.

| Intelligence a răspuns:

Baiatu` e necopt.
Sfatul meu :
Daca nu poate sta langa tine fr sex, da-i pacehee hee. Serios`winking Nu te strica.peste 4 luni fac si eu 16.am o relatie superba de 9 luni cu iubitul meu de 20 de ani, iar el ma asteapta.deci sa nu va mai stea capul la sex! e aiurea//la 15 chiar si la 16.hai de la 17 in sus mai merge.

| DeeaMarry a răspuns:

Sfatul meu sincer: NU accepta acest compromis(unii baieti isi considera prietenele "curve" dupa).

| Annd a răspuns:

Daca ai 15 ani, nu inceraca nici un fel de sex.
Iar daca sunteti de 3 luni impreuna,este si mai aiurea,plus ca daca iti cere asta e clar ca nu te iubeste.
Parerea mea, spune-i ca nu vrei nimic si daca nu accepta, nu e singurul baiat de pe planetawinking

| Jeanny22 a răspuns:

Daca esti atat de inteleapta incat sa astepti pana la 20 de ani, ca sa iti incepi viata sexuala, ar trebui sa fii si mai inteleapta si sa astepti macar pana la 19 ani, ca sa faci sex oral...Sau poti sa astepti pana cand vei fi pregatita, si nu vei fi impinsa de la spate de un prieten "in calduri".
Baieti la varsta asta, desigur ca trebuie sa experimenteze, dar eu cred ca pentru tine, e mult, prea devreme. Te sfatuiesc sa astepti pana cand vei iubi pe cineva, si apoi sa treci la lucruri mai serioase. Vrei ca peste cativa ani, sa ai numai regrete in ceea ce priveste prima ta experienta de acest gen? Noi, fetele suntem mult mai sensibile decat baietii, iar noi acordam primului act sexual, o foarte mare importanta. Dar pentru ei...nu cred ca conteaza atat de mult!
Te rog, sa astepti pana cand crezi tu, ca esti pregatita. Daca el este atat de nerabdator, si nu te va intelege, inseamna ca nu te merita!
Ai grija!
Jeanny22!

| Eu_4595 a răspuns:

Fai oral si lasa`l si pe el sa-ti faca tie si o sa fiti multumitiwinking