| AnDutZzA020 a întrebat:

Am 14 ani iar prietenul meu are 17 ani iar el mi-a propus intr-o zi sa facem dragoste! Fiind topita dupa el i-am zis ca o vom face vara asta... insa eu nu prea as vrea sa-mi pierd virginitatea! Mi-a zis ca vrea sa o facem neprotejat... Voi ce ziceti? Ce sa fac? sad :-s
P.S: Stiu ca sunt prea mica sa am un prieten dar e viata mea! big grin

Răspuns Câştigător
| AutumnDay a răspuns:

Buna!
,,Stiu ca sunt prea mica sa am un prieten dar e viata mea! " E viata ta, dar totusi, ai decis sa pui intrebarea aici, in speranta ca vei primi sfaturi. Da, esti prea mica. Poate nu prea mica pentru a avea un prieten, dar in orice caz, prea mica pentru a-ti incepe viata intima. Nu la varsta asta, ci dupa 17-18 ani. Si ai grija cu cine, sa nu regreti mai tarziu ca ai facut asta cu omul nepotrivit.
Si...neprotejat? Apăi el la 17 ani nu realizeaza ca poti ramane insarcinata?
Analizeaza-ti cu atentie sentimentele, vezi daca esti pregatita fizic si psihic pentru asta(cred ca la niciun capitol nu esti pregatita; nu ai avea cum la 14 ani) si gandeste-te la traseul de evolutie al relatiei voastre si in cazul in care veti face dragoste, si in cazul in care nu veti face. Se vor schimba lucrurile daca veti face asta? Se vor schimba daca nu?
Gandeste-te bine! Ai grija!
Pa, pa!

27 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Ok, este bine ca am reusit sa-l adaugam si pe prietenul tau in categoria adolescentilor inconstienti. Cum sa o faceti neprotejat? Stii ca exista riscul sa ramai insarcinata, nu? Esti dispusa sa iti asumi un astfel de risc?

De varsta nu mai zic... Tu esti micuta. De ce iti trebuie tie la varsta asta sa faceti sex? Sfatul meu este sa nu te risti, cu atat mai mult daca este vorba de sex neprotejat.

Be smart and take care.

| Ofiintă a răspuns:

Buna,
Daca tu, de la 14 ani vrei sa-ti pierzi virginitatea doar pentru faptul ca pe presupusul prieten il mananca undeva sa faca sex, atunci esti naiva si vei regreta mai tarziu.
Un baiat de 17 ani, nu este inca matur, cum nici tu nu esti inca.
El considera ca ar trebui sa faca sex ca sa nu se lase in urma fata de ceilalti baieti!
Si dupa cum imi povestesti tu, acest baiat nu este nici in curs de maturizare, astfel incat doreste sa corupa o fetita de 14 ani.
Sfatul meu: daca te iubeste, va accepta faptul ca tu nu esti pregatita, sexul intr-o relatie nu este cel mai important lucru, desii ma indoiesc ca ar exista iubire intre voi, la varste atat de fragede si minti atat de nedezvoltate!
Numai bine!
pa, pa

| Ea12345 a răspuns:

Daca ti-a si impus sa o faceti neprotejat mi se pare doar un alt mare nesimtit.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sigur, fa-o neprotejat, ce ai altceva mai bun de facut la 14 ani decat sa cresti copii?

| Matt24 a răspuns:

Nici sa nu te gandesti la asta, cel mai probabil el vrea doar sa te dezvigineze. Daca cumva reuseste sa te prosteasca sa o faceti, neaparat sa aiba prezervativ, poti lua boli incurabile de la el.

| ShadowSKQ90 a răspuns:

Ala e un pripas daca vrea sa faci sex de la varsta asta, lasa golanii si i ati unu de varsta ta sau mai asteapta

| demonangel37 a răspuns:

Hay frate ce tot o criticati atata pana la urma in ziua de azi de la 10 ani fee nu mai sunt virgine, nu sunt de acord cu asta dar daca impun eu sau voi sau ii spun esti micuta o sa conteze? raspunsul e nu. Sfatul meu daca vrei neaparat sa o faci fa-o dar protejat dar daca esti in dubii si nu stii ce sa alegi mai astepata putin in vara asta poate insemna multe si intampla multe. Ai grija de tine si baftawinking

| Emilian65 a răspuns:

Daca este viata ta, vrei sa-ti bati joc de ea?

| Fatamuntilor a răspuns:

Corect,e viata ta dar gandeste-te si la riscuri nu numai la placeri!
Pentru fetele foarte tinere ca tine exista cancerul de col uterin.Si apoi daca o faceti neprotejat poti lua o gramada de boli trasmise sexual.De unde stii tu ca e,, curat'''? De cat timp va cunoasteti de ati ajuns sa faceti sex? Ciclul tau banuesc ca (inca) neregulat si poti ramane oricand insarcinata!

| h3r a răspuns:

Nu e viața ta, e copilăria ta, inocența ta! Pe care tocmai o strici.

Ești un copil, îți vezi de treaba ta, dacă nu înțelege și n-are grijă de tine, lasă-l în pace.

| Dariusuu a răspuns:

Mă întreb dacă vei fii topită după el și când îți va distruge copilăria.
Dacă el îți cere asta la 14 anișori înseamnă că nu prea este vorba de iubire sau o fii el de pe altă planetă.

| ywar a răspuns:

Si cu dansa-ntrsa si cu sufletul in Rai nu se poate. Ori viriginica, ori cu palmares. La 14 ani? Ce se mai dezvolta unii? Vorba aceea daca am putin par unde trebuie nu e problema - inseamna ca sunt matur. La cap oameni buni sunteti ok? Ala are 17 ani si vrea sa isi descarce "saculetul" ca nu mai poate. A stat o luna fara si e disperat! Tu ce sa-i faci? Cica il iubesti! Prostii, prostii crede-ma. Unii nu iubesc la 40 ani si sunt incapabili sa ofere o floare. Voi aveti 14 si 17. Vai mama noastra! Vai mama noastra!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te grabi! esti mult prea mica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Daca nu esti pregatita pentru acest pas, nu o face!
Trebuie sa o faci atunci cand esti cu adevarat pregatita!
Si neaparat sa folosesti prezervativul.
Esti mica pentru sex domnisoara, ai doar 14 ani, esti un copil!
De ce nu stiti sa mai copilariti voi copii din ziua de azi?
Pe tine ar trebui sa te preocupe scoala, joaca, nu sexul.
Lasa asta dupa majorat, ai timp.
Te pup!

| gingergirl1 a răspuns:

Da,ai dreptate, esti micuta! Ii zici ca tu te consideri mica pentru a intretine relatii sexuale! Daca chiar te iubeste te va astepta! Si nu fi fraiera! Poate isi bate doar joc de tine pentru ca a zis sa o faceti NEprotejat! Ai mare grija, te lasa insarcinata, profita doar te tine si el pleaca! Scuze ca iti spun dar asa sunt multi baieti! happy

| SunnyDay88 a răspuns:

Esti prea mica sa faci sex, iar daca el nu e capabil sa-si dea seama de asta atunci e un cretin (fara suparare, dar asa e). si mai ales NEprotejat!
iar tu daca vrei sa dai dovada de "maturitate" maxima asculta de el! daca te iubeste cu adevarat si daca te ar respecta un pic nu ti-ar cere asa ceva. te-ar astepta 2-3 ani... unde nu-i cap, vai de picioare!

| grab a răspuns (pentru SunnyDay88):

Sunnyday88, observ ca nu e primul raspuns detasat the best, bravo gandesti bine si esti sensibila! happy

Andutza,
Esti topita dupa el pentru ca ce? Ca vrea sa te condamne la o prematuritate? Ca vrea sa vina la tine ca donatorul la centrul de perfuzii?

Ia-o usor, sexul nu e compatibil cu scoala generala! Punct!
Poate se satura de tine in cateva luni, sau i se suie succesul la cap si iti da papucii. Cine iti mai da inapoi copilaria si inocenta? Ma-sa? Tac-su? Nimeni!

Mai trage-i nitel frana, nu e vara asta e vara viitoare, intre timp fa-i un handjob 2 3 5, corpul tau nu e poligon de trageri cand vrea si cum are chef. Zi-i doar atat: presupunand prin absurd ca maine o faceti si poimaine afla parintii tai, cine infrunta legea? Vrea sex anal cu forta prin scoli de corectie sau parnaie? E si alegerea lui pana la urma happy
Succes!

| XBrunetteX a răspuns:

Treaba ta. O sa ai de suferit dupa...Pana la 18 ani, nu-i tocmai ok sa-ti incepi viata sexuala.
Sfatul meu e sa nu faci asta. Daca el doar asta vrea de la tine, atunci nu-i o relatie serioasa... Dar daca el te iubeste, o sa te inteleaga cand o sa-i zici ca nu vrei sa faci asta.

Răspuns utilizator avertizat
| justsummer a răspuns:

Ar trebui sa-i spui lui ce te framanta si sa-i spui ca inca nu te simti pregatita sa treceti la urmatorul nivel. cat despre sexul neprotejat vrea cumva sa deveniti parinti sau nu-i pasa deloc de tine?

| UngUrU777 a răspuns:

Hmm spune-i ca. Ti-e frica si nu esti sigura!

| AllyAlly2a a răspuns:

Te sfatuiesc sa ii zici ceea ce crezi despre asta. Daca il pierzi zicandu'i asta, nu dispera. inseamna ca nu te merita puppy dog eyes. Asta ar demonstra doar ca vrea sa profite de tine.
Mai asteapta, si poate vei gasi pe cineva care sa aiba rabdare cu tine puppy dog eyes. Bafta :*.

| Metaxa24 a răspuns:

Nu o fa!

| luiza17 a răspuns:

Daca zici ca este viata ta atunci de ce ne intrebi ce sa faci cu virginitatea ta? daca tu vrei sa impingi carucioare cu bebelusi prin parc atunci fa sex neprotejat cu baiatul asta si lasa-ne cu intrebarile astea stupide de adolescenta in calduri!

| Georgianaaa909 a răspuns:

Nu fa SEX cu el, daca te-ar iubi nu ti-ar cere asta, ci ar astepta sa vina de la sine, e patetic sa ii ceri prietenei sa se culce cu tine.e doar un profitor.CREDEMA

| Alyxutza001 a răspuns:

Stii tu, toti ne dam cu parerea dar doar tu poti decide pentru anumite chestii din viata ta. Daca intr'adevar te iubeste ar putea sa mai astepte daca tu nu te simti pregatita, deci ar trebui sa vorbesti cu el si sa ii spui ceea ce gandesti, iar daca o s'o faci mie una mi se pare normal sa faci pentru prima data neprotejat pentru ca esti virgina insa doar daca ai incredere in el. Fa ce crezi tu ca este mai bine pentru tine, bafta draga mea :*