| Step_3834 a întrebat:

Am 14 ani si as avea o rugaminte la voi in special la cei care au trecut prin asta si au o mica "experienta" sa zic asa.Rog pe cei care au chef de raspunsuri in batjocura sa se abtina.
Deci mie imi place de o fata din clasa si sincer nu prea stiu cum sa abordez situatia adica nici nu prea petrec mult timp cu ea. Ea are grupul ei de colegi cu care sta mai mult eu pe al meu nu stiu ce sa fac adica ar fi cam ciudat sa ma bag peste ei. Va rog ajutati-ma cine da raspuns folositor Fundita big grin

Răspuns Câştigător
| Natee a răspuns:

Pietene, eu sunt fata si astept de foarte mult timp ca un baiat sa se bage in seama cu mine, cu toate ca nu e din grupul meu de prietenii si daca vorbim cel mult o data pe zi. Poate ca si ea te place.
Nu trebuie sa ii spui direct ca o placi. Saptamana asta e 8 martie, joi. Inca de luni poarta-te foarte frumos cu ea. De exemplu du-te pe unde e ea, fii atent la momentele in care e singura, salut-o in fiecare zi cand vi la scoala tare si clar astfel incat sa te auda ( iti va raspunde sigur!), deschide-i usa, ajut-o sa ridice ceva de jos, admira-i tinuta, parul, ochii. Apropo de ochii, cand vorbesti cu ea priveste-o in ochii, fetele adora baietii care au curaj sa le priveasca in ochii.
Fa-ti curaj si eu iti garantez din toata inima ca daca nu are un prieten si daca si ea te simpatizeaza putin isi va da seama ca o placi si iti va accepta cererea in prietenie. Alt lucru pe care s-ar putea sa il aprecieze f. mult: nu o aborda doar pe messenger! E foarte important.
De 8 martie cumpara o ciocolata si daca nu ai curaj sa i-o dai direct, desfa-o, ia o bucatica si inteab-o daca vrea si ea. Daca va accepta, dai-o pe toata. Daca nu va accepta spune-i ceva de genul:" Pai, eu ma gandeam sa iti dau tie ciocolata. Tot e 8 martie azi. Poate o mananci cand ai chef sau o imparti cu prietenele tale. La multi ani! ". Ar fi foarte frumos. Crede-ma nu are cum sa reziste la asa ceva.

P.S. Nu am scris atata pentru funda ci pentru. ca sunt fata si mi-as dori tare mult ca baiatul pe care il plac sa faca astfel de lucruri, dar...In fine.
App. Daca ai timp intra putin la intebarile mele si vezi prima intrebare. Spune-mi daca esti de acord.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Un mărțișor a primit din partea ta pe 1?
Pe 8 să primească o floare.
Pa, pa.

| DNSK a răspuns:

Auzi, u trebuie sa ajungi in grupul ala! cu toti s-ar putea sa nu mearga, dar cu unul sigur da! alege o veriga slaba din grupu ala si te-ai infiltrat! si asa o sa ajungi sa-ti imparti timpul intre 2 grupuri: al tau si al ei! tine minte: fii increzator si cu mai mult tupeu, esti baiat ce mama dracu!

| Amelya02 a răspuns:

1) Fate remarcat prin comportament, note;
2)Afla ce chestii ii plac, ca dupa aia "sa-ti placa si tie" si sa aveti cateva lucruri in comun
3)Daca esti timid, vorbeste mai mult pe mess cu ea.
4)Fa-o sa rada
5)Trebuie sa vina de la sine, nu te-ar ajuta cu nimic daca ti-as spune pas cu pas ce sa faci.
Succes.

| Fizy93 a răspuns:

Pai fa-te popular, intelege-te in primul rand cu toti, iar apoi incearca sa vorbesti cu ea dimineata cand ea e morocanoasa/somnoroasa, de exemplu spune-o "O ce bine aratam azi" si tot felul de astea, daca ea e curioasa de tine o sa reusesti sa vorbesti cu ea si sa afli daca o sa aiba ceva de gand cu tine, dar iti mai recomand sa nu te conbini cu colegele straight face e foarte naspa daca se ajunge la o relatie mai... "serioasa" (nu e cuvantul potrivit pentru varsta ta). Oricum iti urez succes!

| LongboarderG a răspuns:

Incearca intai sa te imprietenesti cu ea pe fb sau mess sau ce folosesti tu si afla mai multe despre ea...cu cat vorbesti mai mult cu atat o sa va apropiati fara ca macar sa va dati seama.Crede-ma ca merge. Dupaia incearca sa o inviti undeva si spune-i ce simti... sper ca am fost de ajutor.Succes:*

| Bubuletsss a răspuns:

Buna! Eu iti spun sa incerci si tu sa intri in grupul ei de prieteni dar nu ma referi sa te bagi peste ei cum ai spus tu mai sus ma refer sa vorbesti cu ei sa te integrezi la asta ma refer. Sper ca ti-am fost de ajutor big grin.

| DanceWithTheLittleGirl a răspuns:

Cand e suparata fa ceva, nu stiu. Si cel mai important lucru: afla mai multe lucruri despre ea si mai departe nu mai am chef sa scriu.

| AnaZuzza a răspuns:

Esti in situatia mealaughing! Coincidenta blushing
Sfat: Nu fi timit si baga-te-n seama, nu o fa sa astepte si fii dragut mereu cu ea. Fetelor le plece cand lumea le apreciaza si le incurajeaza.:* Succes!