| DiaDiDi a întrebat:

Buna am 14 ani si nu am avut parte de primul sarut mi-e frica ca nu ma voi descurca chiar daca toata lumea zice ca totul vine de la sine.In momentul de fata am un prieten care tot incerca sa ma sarute dar eu dau inapoi pentru ca nu simt aceea nevoie sau atragere specifica...chair imi plc de el dar mi-e frica ca nu ma voi descurca...fiind si primul sarut voi reusi sa il sarut asa cum trebuie chair daca nu simt asta?!

6 răspunsuri:
| Narfundo a răspuns:

Ba da fraiera esti si tu ma.Nu poate sa faca el toata treaba.E chiar destul de dificil si in cazu in care nu te hotaresti el ar putea gasi alta fata.il atingi usor pe buze cu buzele tale, limba ta usor ii atinge buzele apoi daca el deschide gura sau o deschizi tu, trebuie sa va folositi saliva. Trebuie sa va lingeti si cred ca sunt primul care iti zice ca trebuie sa iti folosesti saliva.Scarbos cumva? Mai ai rabdare atunci pana pe la 17, 18 ani.Ai grija sa nu te invrajbeasca cineva. Urmeaza instinctul si daca instinctul spune sa saruti, atunci trebuie sa o faciwinking>

| cυρcαкє a răspuns:

Buna

Pai daca nu simti nici o atragere nu vad de ce ar trebui sa-l saruti. Sarutul este ceva pasional, iar totul vine de la sine;)
Apropo, daca totusi ai vrea si nu stii cum si vrei teorie :)), cred ca acest site te va ajuta : http://www.clopotel.ro/......t-130.html

Succes! :*

Răspuns utilizator avertizat
| Stefanuccio a răspuns:

E simplu trebuie sa fii atenta sa nu dati nas in nas tu ii prinzi cu buzele tale buza de jus si cu ale lui iti va prinde buza de sus nu e prea greu sarutal ca totul va veni de la sine sa nu-ti fie frica de saruturi sa-ti fie frica de alte prostii

| crackk a răspuns:

Il pupi pe buze, dar nu ca si copiii mici, de la pupatul pe buze vine si restul' tu ia-te dupa el happy nu simti ca ai nevoie sau vreo atragere, dupa ce vei incepe sa te saruti intr-o zi cu el, seara cand vei ajunge acasa iti vei da seama ca iti place foarte mult.

| nelusexygagiu a răspuns:

Urat din partea ta ca ai dat inapoi, ar trebui sa ii dai mai multa atentie si sa te comporti mai frumos cu el mai ales daca ai spus ca-l placi. In legatura cu primul sarut nu-ti fa probleme, totul vine de la sine lasa-te condusa de el ai sa vezi ca e ceva minunat si nu exista sa te descurci sau nu. Cred ca l-ai ranit pe saracul baiat daca spui ca ai dat inapoi, nu mai astepta sa faca el mereu primul pas. Succes si sper sa aveti o relatie frumoasa si lunga.